huxa

Proč se musí na dálnicích jezdit vpravo a přesto jsou tam retardéry, které nehorázně drncají?

Být motorkářem a jet po takové dálnici, bál bych se o moji plodnost.
Doplňuji:
Heleave1-ano, minimálně jsem byl naučen-v pravém pruhu se dávali při stavbě dálnic nějaké pláty, aby řidiči nejezdili v tomto pruhu příliš rychle. Potvrzuje to také pravidelné (du, du, du) při jízdě v pravém pruhu, kdy při přejetí do levého tento zvuk naprosto zmizí.

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně se v Česku musí jezdit vpravo – to je dáno zákonem…
😉
Na dálnici v pravém ruhu nejsou retardéry – ale, zřejmě, máš na mysli mizerný stav některých úseků dálnic – i na nich jsi ale povinen jezdit vpravo (jde o to, že všichni musí jezdit podle nějakých pravidel – aby byli všichni pro všechny ´čitelní´.
BTW – kdybys byl motorkářem – nebál by ses spíše o život, kdyby ti sice motorka pod zadkem nedrncala, ale zato by tě auta předjížděla zleva-zprava – čistě podle uvážení řidiče???
😉

Další odpovědi
mosoj

To nejsou retardéry, to je zničená dálnice.
Retardéry na dálnici. Pohádky patří do Večerníčku.
A bylo by dobré se již dohodnout jak se na dálnici jezdí. Já vím že na D1 blbě.

Mapel

Nedokáži si představit ustanovení, že na té a té silnici se jezdí vlevo, na této zase v pravo a na ostatních podle libosti. Je pravdou, že by se snížil počet motorových voziled a automobilky by nestačily vyrábět nové.

lukas.zmizik

o tom, jak se jezdí v jízdních pruzích pojednává §12 silničního zákona 361/2000 Sb.

Heleave1: to není pravda že kamiony v levém pruhu nemají co dělat

V podstatě jsou dvě možnosti – buď si na to zvyknout, nebo po dálnici nejezdit.

Heleave1

Protože jsi v Čechách :D Vpravo se u nás jezdí od Hitlera. Ale mám pocit, že na to jsi se asi neptal. Na víceproudý dálnici by se mělo jezdit v pravém pruhu protože zleva se předjíždí. Takže platí že pravý pruh je pomalejší a levý rychlejší, kamiony vůbec v levým nemají co dělat. Proto je pravý pruh zničenější. Ovšem reálu si každý jezdí jak chce. A co se týče retardérů (ačkoliv tady někdo psal že na dálnici retardéry nejsou, musím konstatovat že opravdu jsou!) tak ty tam musel dát jenom idiot, na to žádný vysvětlení nemám.

huxa

re: mosoj-tak to poté můj dětský mozek je v koncích. Mít takto hnusnou hlavní dálnici přes půlku republiky…