Vaceq

Proč se mojí údajné samičce andulky mění ozobí?

Zdravím vespolek,
andulku už mám přes 2 měsíce, a ze dne na den se jí změnila barva ozobí z hnědého na modré s bílým okolím kolem nozder.

Ví někdo, co to může mít za příčinu a co to znamená?

Díky.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu se dovíte víc.

https://www.po­radte.cz/zvira­ta/609-andulka-barva-ozobi-a-zobaku.html

https://www.wi­kihow.cz/Jak-ur%C4%8Dit-pohlav%C3%AD-va%C5%A1%C3%AD-andulky

--
"U samic právě barva ozobí signalizuje jejich připravenost ke hnízdění, kolísá od sytě hnědé u samiček s touhou hnízdit po světle modrou u samiček, které již hnízdily.

Mladý samec může mít ozobí zbarveno různě – od hnědavé přes masové zbarvení až po modré. Vždy je však rozhodující zbarvení okolo nosních dírek – vždy je modré, fialové nebo masově zbarvené, jako u samečka na obrázku:

Dospělá samice v dobré kondici, připravená hnízdit, má ozobí sytě hněd.,

Tato samička je také dospělá, ale zřejmě není tak připravená zahnízdit jako samice předchozí, proto je ozobí zbarveno světleji hnědě:

A konečně tato samička právě vyvedla mladé, barva
ozobí se proto změnila na světle modrou, s bílými okraji nosních dírek. U samic právě barva ozobí signalizuje jejich připravenost ke hnízdění, kolísá od sytě hnědé u samiček s touhou hnízdit po světle modrou u samiček, které již hnízdily.

Poznáte podle fotografií.

qww.chuvicky.es­tranky.cz/clan­ky/strucne-o-chovu-nekterych-druhu/andulka-vlnkovana.html

Další odpovědi
ten který je

Pravděpodobně se jedná o mladou andulku.Změna na modré ozobí znamená že je to sameček.