rady74

Proč se mi ztrácí voda v chladiči?

Chvilku tam vydrží,ale za 14dní jsem na suchu.

Odpovědi
www

Jednak se ztrácí přirozeně, není to zcela uzavřený systém. Druhak může být nějaká netěsnost ve spojích a kapalina tudy uniká (tipuji).
Zkontroluj pod stojícím autem vozovku a hledej u chladiče, nejlíp ale bude servis.

ponovotny

Hlavně do toho nedávejte žádné přípravky alespoň do té doby než zjistíte co je příčinou. Když vám to po dolití vydrží dva týdny, tak pravděpodobně půjde o nějakou malou dírku, kterou to odkapává. Kontrolujte asvalt pod autem, jestli se někde neobjeví loužička. Příčiny můžou být

  • děravý chladič
  • netěsnosti ve spojích a napojeních hadic
  • prasklá hadice (to u vás asi ne, protože to jsou většinou velké díry)
  • netěsnosti u topení (to je pod palubkou a voda by vám pravděpodobně unikala do auta)

Ty přípravky jsou jakési lepidlo, které dokáže zalepit otvor do určité velikosti- takže se hodí na nouzovou opravu dírky v chladiči a krom toho to zanese celý vodní systém. Osobně bych raději vyměnil chladič.

jáára

no, může tam být netěsnost.
Zkontroluj jestli se ti nedostává voda do oleje – emulze pod víčkem (olej)

zjentek

14 dní a sucho? ..tak to máš v chladicím systému díru, dolij a jeď do servisu. Jo a kdyby jsi hladala vodu v oleji, tak na tom víčku, kde se olej dolévá, by sice bylo zevnitř trochu emulze bílé barvy, ale ty litry vody z chladiče tam nehledej, jeď do servisu, musíš ,)

klob1

Existuje přípravek,který tam naleješ a bude to OK,ale jak se přesně jmenuje to teď nevím..ale dost si ho servisáci chválí a i bratr měl tenkrát dobré zkušenosti..

honza19hk

máš tam díru,ikdyž malou. Najít a chladič se dá zavařit,bývá měděný nebo hliníkový nebo oelový, špatnou hadici vyměnit. Každopádně ti to někde zdrhá,voda v chladiči vydrží xx měsíců,nemůže zmizet během 14 dnů.

ještě že mám auto co má motor chlazenej vzduchem. Tatra 813 8×8

Kamix

Měl jsem podobný problém, bál jsem se že mě oprava chladiče vyjde pěkně draho, ale nakonec jsem to dokázal opravit svépomocí, protože jsem na https://kralmo­toru.cz/media/o­prava-chladice-jak-na-to narazil na super návod, díky kterému jsem to zvládl já jakožto manuální antitalent.