zvonisek

Proč se mi na internetových stránkách pokaždé objeví, jestli nejsem robot?

Pokaždé musím odklikávat obrázky. Jedná se o stránky google.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejedná se (jen) o stránky Google, ale o všechny weby,
jejichž provozovatelé si hlídají, kdo u nich komentuje články,
stahuje dokumenty apod.

K čemu je to dobré?
Chápu to jenom u těch komentářů, tam je to ochrana
před spamujícími roboty.

Ovšem u stahování dokumentů, software či videí mi
to přijde zbytečné → myslím, že roboti nic nestahují.

Další odpovědi
jpau

Pokud se ti to děje nezvykle často, tak v Tvém počítači nebo síti (můžeš v tom být klidně nevině, obzvlášť pokud ti poskytuje připojení nějaký lokální provider, který to má udělané bůh ví jak) může být hostovaný robot, který „něco dělá“.

Jako provozovatel se tomu snažíš z různých důvodů bránit, takže proklikáváš obrázky (v tomto konkrétním případě řešíš něco, čemu se říká Google captcha).

(kdo tomu rozumí, tak určitě chápe že to říkám dost ze široka a neuvažuji zdaleka všechny aspekty celé věci – pro účel této odpovědi je to ztráta času)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/CAPTCHA

klumprt

Já si v tvém případě taky nejsem jist 🙂

Mc Merkurion

… časté dotazy, opakované vyhledávání, intenzivní činnost na netu >>> stačí zavřít prohlížeč, vymazat cookies a je klid …