Proč se má mýt nádobí v teplé vodě ?Oplachovat od Jaru se může už studenou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

protože studenou vodou by se neumyly nečistoty a mastnota

Další odpovědi
Pájo

Teplou vodou se omyje mastnota a spláchne se pitnou studenou.
Má to spíše „historický význam“. Možná si vzpomenete na rezavější vodu ze starých boilerů a bude vám to jasné.
Dnes je to myslím jedno, dodavatel pitné vody garantuje nezávadnost jak studené, tak teplé.

Sůwa

Představ si, že ještě než někdo vymyslel Jar a podobné saponáty, mylo se nádobí pouze v horké vodě, ale hodně horké, aby se mastnota rozpustila. Ach jo. Oplachovat od saponátu stačí studenou vodou. Automatická pračka taky máchá už jen ve stuené vodě.

Emilly

Neumím si představit, že budu mít nádobí ve studené vodě. Když vynechám mastnotu, se kterou je to ve studené vodě docela velký boj (mám pocit že i pro jar), tak třeba skleničku si po sobě opláchnu někdy i ve studené, ale už třebas jen z hygienických důvodů je lepší teplá. Představ si třeba, že máš návštěvu, trpíš např. na opary a studená voda bacily přeci jen neumlátí 🙂