Kazatel

Proč se dříve očkování těhotným nedoporučovalo a teď, aniž by se na složení vakcín něco změnilo, se naopak doporučuje?

https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/le­kari-odmitali-ockovat-tehotne-chyba-40379357#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.nex­ttoart&dop_req_id­=qKCukVAm1IQ-202111272218&­dop_id=40379357

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nevím, ale řekl bych, že je pro ně (pro matku a hlavně i dítě) nebezpečnější epidemie/covid než očkování.
Jaká je šance nebo vůbec nějaké riziko při očkování? A sice nevím ani jaké je riziko při nakažení covdidem, ale asi bude krapet vyšší (asi o dost). A riziko nakažení je (v epidemii/pan­demii) vysoké dost samo o sobě, takže vystavení se nemoci hraje velké riziko. Pokud jsou proti koronaviru nejhůř chránění děti, nemocní a senioři, tak co deprve plody a děti v děloze… nevyvinuté, slabé atd.

Pokud vím, tak všechny rizika spojená s očkováním byly dezinformace. SKUTEČNÉ vedlejší účinky jsou minimální (ale jsou tam jako při každém očkování… závrať, nevolnost, zarudnutí místa vpchu a nevím, co vše). Dost MOŽNÁ je tu u těhotných rizikovější, ale nebude to rizikovější, než samotná nemoc. Tak možná proto. Ono se ostatně „doporučuje“, aby těhotné ženy všeobecně se ničím nenakazily, nejen covidem. Žádná nemoc není žádoucí a to hlavně u těhotných, kde se nebezpečí zvyšuje.
Ne/doporučoval jak kdo. Taky to nebylo jednotné. Osobně neznám ěhotné-očkované, ale pár rodinných příslušných pár takových zná a nic jim není. Naočkované byly bezproblémově a osobně se domnívám, že takových je dost.. a o těch, které by byly očkované a těhotné a měl pyk komplikace se nepíše. Naopak (často se zmiňují neočkované těhotné, které pak nesly náslekdy).

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/tehotenstvi-covid-19-koronavirus-hospitalizace-potrat-komplikace-nemocnice.A211123_131­939_domaci_knn
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-koronavirus/688269/t­ehotna-sestricka-32-odmitala-ockovani-zemrela-na-covid-uverila-famam-o-neplodnosti.html

Hoax: https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/hoax-fake-news-kojenec.html

Další odpovědi
mosoj

Vždyť je to tam napsané! Chceš aby jsem nadával. V tomto směru nemám proč.

Ametyst

Vše je přece ve stadiu experimentu.

paul1

Je to dost jasně napsané ve stanovisku prezidenta České lékařské komory. Vše se vyvíjí a na základě poznání to platí i pro očkování těhotných žen.

da ny

Jsou tady, mezi odborníky zastánci vakcín a jejich odpůrci. Experimentátoři. Zkušenosti z praxe, dobré a špatné. Co lékař, to jiný názor. Jiné zkušenosti.
Je třeba pamatovat na to, že každá studie (výzkum) má svého zadavatele. Stojí to sposty peněz a musí se „dostavit předpokládané výsledky! Jsou za tím další peníze.
Spolehlivých a objektivních studií (zejména v oblasti zdravotnictví) je minimum!
Nezávislé studie by člověk na světě spočítal na prstech jedné ruky.
Statistiky bývají zavádějící. Každý zpracovává/uvádí údaje jinak. Jsou upravovány, nemusí být přesné. Co se nehodí, to se nepřizná, nezapočítá. Co se hodí, to se vymyslí, doplní, upravuje.

Vzhledem k k typu těchto experimentálních vakcín, krátké době vakcinace (11 měsíců), nikdo neví, pro koho je a není vhodná. Zda a jaké účinky/následky budou mít za rok, dva, pět, deset let.
Někomu pomohou, jinému neublíží, dalšího poznamenají i usmrtí. Podobně je to s onemocněním SARS Covid 19 (lehký, střední, těžký průběh i smrt).
Na Vakcíny.cz jsem v březnu četla, v černém rámečku seznam, pro které osoby očkování vhodné není. Může být nebezpečné. Dnes je vše jinak, seznam byl smazán. Kdo a kde tak zázračně rychle došel po krátkém čase k opačnému závěru. Tedy, že je vhodné, dokonce žádoucí, to by mne také možná docela zajímalo. ;D

Pepa25

To je ta předběžná opatrnost, po které tu řada lidí volá! Nezměnilo se složení vakcíny, ale potvrdilo se, že žádné speciální důvody očkování nebrání. Druhá věc je, že řada doktorů byla alibisti a očkovat nechtěla.

Disraeli

No, zrovna blesk jsem dávat nechtěl… ale nevadí. 😂