Josefkroupa

Proč se Britská čtvrť v Praze jmenuje zrovna Britská?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte, proč se Britská čtvrť v Praze (viz. odkaz) jmenuje zrovna Britská, podle čeho má toto pojmenování. Nic britského mi nepřipomíná…

Děkuji za odpovědi.

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Britská_čtvrť

Nejlepší odpověď
Pepa25

Protože to tak pojmenoval developer (FINEP). Asi to zní líp než Moldavská čtvrť nebo Nový Chánov 🙂

Další odpovědi
aliendrone

No a co bys chtěl? Pojmenovat to „Konec světa“ nebo „Díra po granátu v poli někde za Stodůlkama“? ;) :D :D

Pochop, že pojmenování pochází z doby dávno před „Brexitem“ a všechno západní je BEST. Na druhou stranu „emerická čtvrť“, popřípadě „švýcarská čtvrť“ by nebylo dostatečně eurovlastenecké. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.