Lukasy

Proč se bojime?

Co zpusobuje strach ? Proč třeba jako mali se něčeho nebojime /bojime a jako starši zas naopak se toho bojime/nebojime?

Nejlepší odpověď
www

Je to dáno zralostí mozku, jinak chápáním.
Mozek dítěte chápe (nechápe) jinak tytéž věci než v dospělosti, neboť si neuvědomuje souvislosti ap. Starosti dětství jsou proto jiné, než starosti dospělých.

Další odpovědi
Advance

Většinou se lidé bojí toho, čemu nerozumí, s čím nemají zkušenost. V okamžiku, kdy si lidé na novou situaci zvyknou, zmírní se i obavy, strach a úzkost.

led

Nebojí sa len ten, kto nič nevie.
Taký človek sa nevie totiž ani báť. Malé deti práve preto nemajú pocit strachu, lebo si nevedia predstaviť následky

anonym

Strach je v podstatě pud sebezáchovy. Bez něj by byly alotria a riskovaly bysme život. Díky strachu je človek schopen vykonat extrémní věci i po zvážení rizik. Strach udržuje člověka na uzdě.

Jako děcko s různou fanazií se bojí, něco pod postelí, skříň a jiné.

Tyto děti mají úžasnou fantazii i v dospělosti

Drap

Strach máme většinou z něčeho neznámého. Časem se může vše obrátit.

huxa

odpovím na otázku, né jako mí kolegové ;)

strach máme odjakživa a také většina organismů. brání nás tím příroda před zraněními či smrtí, abychom se mohli reprodukovat. Např. bojíš se krokodýlů, protože nevíš, jak s nimi zacházet a mohli by tě tedy snadno zabít