JájsemRaibek

Proč se antigenní testy na covid dělají výtěrem z nosu?

Namísto strkání tyčky hluboko do nosu by snad stačilo se pořádně vysmrkat ne? Jak se říká, že to tahá až z paty.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že takto je vzorek nejlépe ochráněný před následnou kontaminací. To, do čeho by ses vysmrkal, by mohlo být už předem kontaminováno. No a je to relativně nejpříjemnější způsob, když nepočítám odběr semene do antiseptického kelímku 😎.

Další odpovědi
mosoj

No asi si tam hodně covídků spokojeně hačá. Co je na tom tak strašného? Při pHmetrii
žaludku a jícnu ti strčí nosem hadičku až do žaludku i s elektrodou. Neviděl jsem v tom žádný problém. Jo a představ si, místo vpichu někdy pobolívá, to je mazec.

Nassin

Lépe hluboko z nosu, než plytce z konečníku.

PepasAvalonu

Byl bys raději, kdyby šlo o jiný výtěr? 😂 po způsobu kolonoskopie, třeba?
Legenda praví, že na správný nosní výtěr se musí až do mozku… nejlíp i se vzorkem laloku. :D

anonym

Protože řití nedýcháš …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.