mandat

Proč Schwarzenberg schvaluje odtržení Kosova bez referenda a neschvaluje odtržení Krymu s referendem?

Nejlepší odpověď
Drap

On má více takových věcí. Zřejmě se u něho začíná objevovat stařecká demence a tak se neni čemu divit. A pokud neví, tak vždy přizvukuje západu, ať se to týká čeho chce.

Další odpovědi
led

Rozdrobiť silný štát je pre svetové veľmoci zaujímavejšie ako silný štát posilniť.
Postupné rozdrobenie Juhoslávie na malé znepriatelené pašalíky, s ďalším následným delením na ešte menšie a hlavne slabšie štátne útvary len posililo moc iných (nemenovaných) nad ekonomikou Balkánskej oblasti.
Odtrhnutím Krymu by sa ale zvýšila vojenskopolitická pozícia Ruska v Čiernomorskej oblasti.

petra15

On je prece „evropský politik“.......a ta se delá v Londýne, né? Musí papouskovat, co oni chtejí. Jeho skutecný názor je jiste jiný. Kdyz to víme my, tak oni taky – a tady je názorne videt, ze je verejnost manipulována. Kazdý ví, ze nejaké „sankce“ proti Rusku nejdou, oni to taky vedí…Je to k smíchu…:-)

Mirdas

Protože Krym byl nejdříve vojensky obsazen!
A referendum které tam následovalo bych určitě nenazýval.
Heslo " Kde se mluví Rusky, patří Rusku " není akceptovatelný důvod k otržení.
Rusky se mluví například také v Karlových Varech !
_

Lamalam

A proč by nemohl? Právo na svobodné vyjádření svého názoru má snad každý.

led

Drap,
reakcia kniežaťa je úplne prirodzená, akokoľvek zahalí svoje reči, Slnko a ani Hviezda z východu mu nerobí dobre na zrak…

arygnoc

čo sa týka kosova, jednalo sa o všeobecný rozpad juhoslávie.

keby sa krym trhol pri rozpade zssr, tak by to bolo iné, ale neurobil to a preto stále je súčasťou ukrajiny (tada už vlastne nie) – ale jeho odtrhnutie bolo na základe referenda, ktoré podľa platných zákonov v čase jeho vyhlásenia bolo v rozpore s ústavou ukrajiny – teda je neplatné.

to isté by napr, bolo, keby karlove vary vyhlásikli referendum o pripojení k rusku alebo morava o pripojení k slovensku – tiež by to odporovalo ústave čr a teda bol by to právne protiústavný krok.