Putin

K čemu jsou sankce vůči Rusku?

Proč EU a USA podává na Rusko sankce? Vždyť ti, které chtějí sankcemi potrestat žijí v luxusních domech, jsou finančně zabezpečení a téměř vůbec se jich to nedotne, naopak se to dotkne chudších lidí, kteří sotva nakrmí rodinu a soukromých firem, které s politikou nemají nic společné. Tak stejně to bylo na Kubě půl století. Fidel si žil ve svých několika desítkách domech v luxusu a odnesli to obyčejní lidé, kteří sotva žili z mizerného platu. Proč se na to EU a USA nevykašlou?

Nejlepší odpověď
led

1 – odpútať pozornosť od problémov vo vlastnej krajine
2 – ekonomicky poškodiť súperovi (v tomto prípade Ruskej federácii), znížiť úroveň jeho hospodárstva, na čo sa okamžite ponúkne ekonomická pomoc pri jeho rekonštrukcii, čím sa zvýši zamestnanosť vlastných občanov a navýši zisk vlasných firiem
3 – v politickej obrazovke (klasicky čiernobielej) sa ukazuje prstom na tých „zlých“ a na dobrých (prirodzene seba a svojich stúpencov)

Další odpovědi
zelí

Dovolím si nesouhlasit. Rusko sankce cítí a pocítí ještě více.
„Ministr financí Anton Siluanov již v lednu tohoto roku vyzval ke snížení všech rozpočtových výdajů o deset procent. Výjimkou však mají být vojenské výdaje.“
Samozdřejmě, je to hlavně kvůli poklesu cen ropy, nicméně ani sankce nejsou zcela neúčinné. Nelze věřit pomatencům na novinkách, že Rusko je nezlomné, tak to prostě není. Brzo budou muset chtě nechtě snížit i náklady na modernizaci armády.
Navíc sance nejsou jen ekonomické. Jde o různá embarga na vývoz moderních technologií. Např Mistraly. Lidi vidí 2 lodě a konec. Ve zkutečnosti šlo o mnoho víc! Ta dohoda obsahovala stavbu dalších jednotek v Rusku a tudíž transfer technologií pro stavbu velkoobjemových plavidel. Na tu nemá Rusko ani zkušenosti ani loděnice. Všecky sovětské letadlové lodě byly stavěny na Ukrajině.
Zdá se mi, že sankce mají rusku zatnout tipec ve zbrojení nebo je aspoň zpomalit. Spoustu věcí si Rusko neumí vyrobit samo. Lodě a pohonné ústojí lodí, raketové motory, termální zaměřovače,… to vše musí dovážet. Vybavení továren zastarává. Rusko vyrábí třetinu obráběcích strojů jako Čr!
RuŠtí konstruktéři jsou jistě borci, jen chci říct, že spousta lidí nevidí pod povrch a dají na lži, polopravdy a osobní názory jiných lidí.

zzzlatokopka

Sankce jsou blbost, s hlediska ekonomického i toho lidského, prostě totální blbost:-(((

Jen aby to vypadalo, že mají navrch:-((

Všiml sis, že teď když se sem ženou ti z Afriky, se už o tom ruskoukrajinském sporu moc nemluví.

Agneta

Aby Rusko posílili tím, že se začne orientovat na Čínu:DDD

orwell

Samozřejmě hospodářsky poškodí obě strany a bylo by možné diskutovat jak hodně. Ale hlavně zhorší vzájemné vztahy a umožní další hrocení již beztak vážné situace. A o to jde. Neustále prohlubovat rozbroje mezi evropskými státy a jejich obyvateli. Kdekoliv, čímkoliv, jakkoliv. Každé zhoršení situace v Evropě je za „velkou louží“ vítáno, neboť posouvá svět k vytouženému válečnému konfliktu. Problém s imigranty také nevznikl náhodou. Politici, které vídáme na obrazovkách, jsou jen pouhé dobře placené figurky na šachovnici, aby bylo na koho nadávat. Tahy v této partii provádí někdo úplně jiný.

Drap

Bohužel nejsou k ničemu. Hlavně postihnou ekonomicky ty země, které sankce zavádějí

led

orwell,
viď Orwell 1984

orwell

A nejen to, též Farma zvířat. Ten chlap byl prostě génius! Já jsem jen malý orwellíček, nesahám mu po kotníček.

led

a ja som si naivne myslela…Orwell žil, žije a bude žiť…v našich myšlienkach

zzzlatokopka

místo s má být z 😁 No však znáte to:-DDD

Agneta

aha, a když máš „německo“, tak si toho nevšimneš:D

zzzlatokopka

Hele já se náhodou na ty opravy od Ann těším, konečně to bude vypadat, že umím psát bez chyb:-)))

led

Psst, ale asi to neprejde. Predstavte si, že by vám „priateľ jjj, či jeho klon“ začal opravovať vaše texty. Brrr.