Proč šária zakazuje mít doma psy nebo obrazy?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Šária je vlastně soubor zásad – pravidel, ktyrými se muslimové spadající pod tento systém musí řídit. Výchází z Koránu (a Hadísu), šária se snaží ”správně” vykládat to, co se tam píše a dává tak zakonny, podle kterých se ostatní musí řídit.

Často, berou doslova to, co se tam píše a špatně si to vykládají, a proto z toho pak vycházejí takové kraviny… (nemám nic, proto Islámu, Korán je docela krásná kniha, ale když si to lidé špatně vyloží/převez­mou.. :/).

O psech v domácnosti nevím, ale muslimové byli vždy proti zobrazování postav – ať už Alláha, proroků nebo i obyčejných lidí a to dokonce i karikatur, protože to považují za ”dílo ďábla” – ”lidé by se neměli snažit napodobovat, to co stvořil Bůh (zobrazení člověka – tváře,..), taky pak nemohou vědět jak vypadali proroci a jak vypadají andělé, takže je to vlastně lež, když se snaží dát nějakou tvář – podobu někomu, když neví jak vypadali…”

Další odpovědi
Edison

Doporučuju přečíst si Korán. Ten Ti hodně napoví.