Avatar uživatele
vivatisCZ

Proč říznutí o papír tolik bolí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, marci1 před 2509 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Proč povrchové ranky od okraje papíru bolí leckdy víc než hlubší pořezání?

Říznutí o okraj papíru nás možná tolik bolí proto, že nás dokáže tak hrozně rozčílit. Jak může tak drobounká ranka, z níž často ani neteče krev, tak strašně bolet? Nervová zakončení se nacházejí těsně pod kůží a na rukou, na nichž k říznutí papírem většinou dojde, je takových nervových zakončení víc než téměř kdekoli jinde na těle.

Dr. John Cook z Georgijské kliniky pro dermatologii a rakovinu kůže dodává, že malicherné ranky, jako ty způsobené okrajem papíru, jsou často nejbolestivější: „Taková ranka nervová zakončení podráždí, aniž by je však citelně poškodila.“

Natržená nervová zakončení mohou způsobit větší zdravotní komplikace, ale někdy bolí daleko méně než povrchová poranění.

http://www.readersdigest.cz/…


Doplňuji:
Ad marci11

Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Jak může tak drobounká ranka, z níž často ani neteče krev, tak strašně bolet? Nervová zakončení se nacházejí těsně pod kůží a na rukou, na nichž k říznutí papírem většinou dojde, je takových nervových zakončení víc než téměř kdekoli jinde na těle.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Bolí stejně jako když se řízneš o něco jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sallomena

To jsou otázky. Určitě by nějaká hlubší rána bolela víc (naštěstí nemám zkušenost). Mně spíš vždycky trápí, kde nejrychleji najít náplast, abych neměla věci od krve. Tak jsem si pořídila takový pěkný rodinný balení náplastí od Cosmos (jsou tam asi 4 druhy náplastí) a problém vyřešen.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví