Avatar uživatele
Rokio

Proč přišla morová rána pokaždé, když jsem úspěšně dokončil studium?

Na prvním stupni jsem měl samé nebo alespoň vyznamenání. Stejně jsem hned v šesté třídě vyfasoval asistentku pedagoga.

Na konci deváté třídy jsem měl samé jedničky, a přesto jsem na začátku OA skončil u psychiatra.

Po úspěšném absolvování OA, přičemž jsem na maturitním vysvědčení měl trojky a jednu dvojku, jsem už nebyl léčen jako autista, nýbrž jako psychotik.

Proč zrovna já? Co jsem spáchal špatného? V momentě, kdy jsem úspěšně završil studium, přišla tragédie a všechno se podělalo.

Zajímavá 0 před 202 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Známky jsou jedna věc, stejně jako diplom. Podstatné je, jak se člověk projevuje v určitých situacích ve středu, jak reaguje na kolektiv, zda chce pomáhat, nebo se o nic nestarat. Ono není důležité co děláš, ale jak to děláš. Memorovat danou látku je jedna věc, ale projev a komunikace to je ta skrytá část ledovce pod hladinou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

To je velmi těžká otázka a lituji, že se cítíte takto. Řada lidí si prochází obdobím duševních potíží, a to i v době, kdy by mohli být vnímani jako úspěšní. Nemusíte to brát jako něco, co jste udělali špatně, ale spíše jako znamení, že potřebujete pomoc a podporu. Duševní zdraví je komplikované a nemá vždy přímou souvislost s úspěchem nebo neúspěchem.

V mnoha případech stres z okolností, jako je ukončení studia a změna životních fází, může spustit duševní zdravotní potíže. Může to také souviset s genetikou nebo s dlouhodobým stresem nebo traumatem.

Je důležité hledat pomoc, pokud se cítíte zranitelní nebo trpíte duševními zdravotními potížemi. Můžete se obrátit na profesionála v oblasti duševního zdraví, jako je psycholog, psychiatr nebo poradna pro duševní zdraví.

Vězte, že nejste sami a že je zde mnoho zdrojů a lidí, kteří vám mohou pomoci. Duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické zdraví a je důležité o tom mluvit a hledat odpovídající péči.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek