Dvorní šašek

Proč se při piškvorkách používají kolečka a křížky? Má to nějaký hlubší význam?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, má to hlubš význam. Tyto va naky jsou nezaměnitelné avládne je namalovt i debil

Další odpovědi
led

Ako už napísal Drap, sú nezameniteľné. Okrem toho, dajú sa rozoznať aj keď vidíte z nich len malú časť.

Čecho_slovák

Snad jiný význam to nemá, ale při mezinárodních soutěžích se používají bílé a černé kameny a goban.

Dochy

Drap: Ač souhlasím s daným důvodem, jemně se ohrazuji proti pojmu „nezaměnitelné“. S trochou snahy se dá křížek odfláknout takovým způsobem, že je od kolečka nerozeznatelný. Ještě že existují různobarevné propisky 😉

Justin1

Čecho_slovák: Go je jiná hra než piškvorky. Asi před dvaceti roky jsem zkoušel hrát go a z té doby si pamatuji poučku, že skupina kamenů musí mít aspoň dvě oči (prázdná místa obklopená kameny z té skupiny), aby zůstala živá.

magorvkleci

Nejde přece o go, ale o piškvorky. Hra, kterou u nás nazýváme piškvorky, je velmi podobná hrám gomoku a rendžu, které se hrají i mezinárodně. Hlavním rozdílem je omezení herní plochy rozměry desky goban, která má jen 15 × 15 průsečíků.