dudu

Proč přestal ve Windows XP fungovat Skype?

Služeb produktu Skype jsem v poslední době sice příliš nevyužíval, ale mám rád pokud je vše jak má být. A už vůbec nesnáším jestliže kdosi ze své vůle utne poskytování služby ze dne na den. Nebo se mýlím a stačí jen stáhnout si správnou verzi? Poraďte prosím, resp. uveďte věci na pravou míru.

Nejlepší odpověď
annas

Skype vs Windows XP

Stejný dotaz je v odkazu

https://www.zi­ve.cz/poradna/sky­pe-vs-windows-xp/sc-20-cq-630852/default­.aspx?consultan­swers=1

„:V rodině máme jedno starší PC s operačním systémem Win XP. Cca před týdnem se mi Skype najednou automaticky už nepřihlásil a chtělo to po mně přihl. jméno a heslo. I když jsem zadával určitě správné, psalo to něco jako Skype spí apod. Prostě jsem se už nepřihlásil. Skype jsem odinstaloval a nyní už mi žádná verze Skype nainstalovat nejde. U nejnovější verze mi to píše, že pro můj operační systém nelze, zkoušel jsem několik starších verzí a instalace se mi nezdařila. Prosím o pomoc, jak Skype na Win XP zase rozchodit. Lze to ještě vůbec?“

Najdete informaci

"Starý systém – běží jen staré verze Skypu na který se nedá přihlásit. Možné řešení: https://web.sky­pe.com.

Další možností je nový systém Windows, ale to pravděpodobně bude znamenat i investice do pc. Třetí je vyzkoušet nějaký Linux – záleží co na pc děláš."

https://www.zi­ve.cz/poradna/na-windows-xp-pro-sp3-nejde-nainstalovat-zadna-verze-skype/sc-20-cq-603191/default­.aspx?consultan­swers=1

Odkaz na stáhnutí Skype pro Win bez uvedení verze – vyzkoušet

https://www.sky­pe.com/cs/get-skype/

Další odpovědi
Kepler

Možná je to tím, že WinXP přestal být Windowsem podporován. Nevím jakou máš verzi, ale zkus starý skype odinstalovat na onstalovat tuto verzi: https://mujsou­bor.cz/volani-pres-internet/skype

Možná ani odinstalování nebude třeba a jen se tak upgraduje starší verze, nevím, tak dalece se nevyznám.

Dodatek: když jsem si kliknul na svůj Skype, sdělilo mi to, že stávající verze už není podporována a vyzvalo mě to k instalaci vyšší verze. Je tam i tlačítko AKUALIZOVAT TEĎ.

Hlada

Skype na XP už nefunguje v žádné verzi. Bohužel už nefungují ani novější verze na novějších systémech, které měly např. sdílení obrazovek. V současnosti se nabízejí jiné způsoby bezplatného telefonování, často ale za cenu sdílení telefonních čísel nebo dalších osobních údajů, což je mi silně proti srsti.

anonym

Protože microsoft se snaží nasadit všechny páky aby lidi donutil k upgradu na Windows 10 a protože skype nyní už patří microsoftu tak poslušně pro windows xp ukončit podporu také. Řešením je povýšit XP na desítky což už zřejmě nebude zadarmo nebo instalovat Ubuntu Linux který nestojí nic a pro který je aktuální skype také běžně dostupný viz https://snapcraf­t.io/skype .

led

Windows XP a staršie verzie už nie sú podporované Microsoftom.
Pokiaľ Skype nepatril Microsoftu, nemal záujem ho veľmi podporovať. Po odkúpení Skype do svojho portfólia,zabudoval ho ako súčasť svojho systému v novších verziách. Je to obchodná politika Microsoftu, aby ľudia, ktorí sú stálymi užívateľmi Skype, kupovali najnovšie verzie Windowsu, od Win10 vyššie.

Kepler

Hlada: já teď zkusil tu nabízenou aktualizaci a vše proběhlo OK, můžu se přihlásit.
Mám Win7.

Kepler

Jestli to teda není v tom XP.

annas

Jám mám 8.1, pravidelně se mně nabízejí aktualizace.

Jak jsem našla na odborné stránce, souvisí to s verzí XP.

led

Win 7 ešte je čiastočne podporované. Ale podpora už pomaly končí.