cizrna

Proč peče každá trouba jinak?

Našel jsem si pár receptů, kde píšou například – péct buchtu na 190° po dobu 30 minut a v dodatku upozorňují, že každá trouba peče jinak.

To znamená, že každá trouba indikuje jinou teplotu, i když mám přesně nastaveno 190° a odměřuji si čas na vteřinu? tak doma se to propeče jinak než u sousedů? :D
Nebo je to stářím té trouby, že už prostě nezvládá tak vysokou teplotu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jednak jiné rozložení topných těles, jiný poměr přenosu zářením/vzduchem, jiná aktivita „plechů“, jiná citlivost termostatu.
U těch termostatů bych kromě hystereze očekávala ještě posun hodnoty klidne o 10–15 stupňů

Další odpovědi
dudu

Manželka má doma a na chalupě k dispozici celkem 6 různých trub /mimo mě/ a opravdu každá peče jinak. V oblibě má letitou stařenku ETA ze šedesátých let, ovšem téměř dokonalá je posledně pořízená kombinace od firmy Elektrolux. Za občasným neúspěchem u nás vždy může technika, popř. odpoutání pozornosti z mojí strany.
Třeba takové vepřové koleno nebo rýži však nejlépe upeče stará remoska /tu jsem mezi trouby nezapočítal/.

Danina65

Opravdu peče každá trouba jinak, a obvykle se to řeší zkušenostmi. Buchty, kynuté obzvlášť, jsou pěkně poťouchlé, svého tvořitele umí pěkně potrápit a musíš si to prostě „vychytat“.Pro příležitostné vtipálky, myslím pokrm, nikoli slečnu.:-)