dust8

Proč pavouci nejraději staví pavučiny v rozích?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

… a už jsi viděl někdy pavučinu připlácnutou na stěně nebo na stropě? Jak by se tam asi chytily mouchy!

Další odpovědi
Arne1

Protože na rovné zdi to moc nejde. Metoda přirozeného výběru – pavouci, které to napadne, chcípnou hladem. Zbydou ti, kteří nemají takové blbé nápady.

Bobek 2

Pokud je povrch stěny nebo stropu dostatečně nerovný nebo drsný, objeví se pavučiny i tam. Ale klidně i na skle. Mohou být i účinnější, protože do koutů si mouchy tak často nesedají. Ale musí být vhodné podmínky pro stavbu takové pavučiny.

https://c.pxhe­re.com/photos/9c/ad/win­dow_wooden_win­dows_wood_old_win­dow_facade_tim­ber_fa_ade_hau­swand_spider_webs-994830.jpg!d

Mc Merkurion

@Arne1: … tvá odpověď nemá chybu …