autacek

Proč pan premiér za 10 let neuvedl své sny v činy? To bylo to, co sám uvádí, tak těžké? Nebo co si o tom myslet?

"Našli jsme neuvěřitelný příklad. Rodiče přivedou na svět dítě v Černých
Voděradech. To je hezké místo ve Středočeském kraji. Uprostřed lesů a přitom pár kilometrů od Prahy. Jenže když se vám narodí dítě, ze všeho nejdřív
musíte:

  1. Jet pět kilometrů do Jevan na matriku, aby vám vystavili rodný list.
  2. Pak na radnici a přihlásit dítě k placení poplatku za svoz odpadu.
  3. Dvacet kilometrů jedete do Říčan na Úřad práce požádat o porodné

a další dávky.
4. A hurá do zacpané Prahy vyřídit mateřskou na České správě sociálního
zabezpečení.
Je to už všechno? Ani náhodou.
5. Dítě musíte nahlásit ještě zdravotní pojišťovně.
A všude samozřejmě vláčíte aktovku plnou dokladů, vyplněných
formulářů a potvrzení.
Tak takhle si fungující stát nepředstavuju. Proč to nejde jednoduše?"

Citace z knihy „O čem sním, když náhodou spím“.

Víte, co se změnilo? Zkuste hádat. Naprosto nic.

Odpovědi
Kepler

A co je na tom příběhu neuvěřitelného? To bys chtěl, aby 5 úředníků jezdilo do Černých Voděrad za rodiči a ještě zadarmiko věnovali balík plenek? Ve skutečnosti už hodně let je jednání zjednodušené, protože státní instituce se svými databázemi propojilo. Něco se ale jinak než osobně vyřídit nedá. Dá se to i on-line, pokud disponuješ elektronickým podpisem.

Hell News

Politik je člověk,který vidí svět z uzavřené místnosti.Podob­ně,jako když cestujete s přírodopisným pořadem.Realita je však jiná.Čeští politici nemají zkušenosti s vedením země.Protože velmi dlouhou dobu ji vedl někdo jiný.Také platí pravidlo,..„ú­ředního šimla,ke cvalu nepřinutíš.“ Toto je naše povaha Česká.Ignoranství a lenost.Stačí se dobře dívat.Například v podnicích.Ne­dostatečná připravenost podniku ke správnému fungování,..jen naženou ty ovce,co tam budou pracovat a pak už jen stačí dát si nohy na stůl a peníze se sypou na účet.A kdyby někdo něco náhou měl proti,..odkažte ho jinam.Aby vás s tím zbytečně neotravoval.Dobrým příkladem je firma DENSO v Liberci.

anonym

protože jeho skutečný sen bylo

  1. zajistit přežití agrofertu pomocí dotací … každý rok vytáhne na dotacích nějaké 2 miliardy, SPLNĚNO
  2. snižovat odvody agrofertu daně z příjmu … SPLNĚNO
  3. zamezit EU aby agrofertu zabránila vyrábět rakovinotvorný ROUNDUP … SPLNĚNO, přísnější normy EU byly odloženy udělením výjimky
  4. odstavit nebo zkomplikovat život jakékoliv konkureci pomocí byrokratické a ICT zátěže, především malým podnikatelům, které není zase až tak jednoduché jedinou akvizicí zkoupit pod křídla agrofertu … EET, KONTROLNÍ HLÁŠENÍ, ÚČTENKOVKA … SPLNĚNO, řada živnostníků končí

… řeší pouze zájmy svého vlastního businessu a své firmy. Jeho absence ve sněmovně je naprosto rekordní, pokud na něčem kutá, tak rozhodně kdekoliv jinde jenom ne právě tam a rozhodně je mu ukradené, co se agrofertu nijak netýká 🙂

Hufnágl

Ale změnilo. Stačí mít eobčanku a podstatnou část vyřídíš online.

Zdroj: https://portal­.gov.cz/obcan/for­mulare

zjentek

Možná by bylo dobré mu podobnou podotázku přeposlat. Pan Babiš už taky není nejmladší (i když z mého pohledu mladík) a nemusí si prostě pamatovat. Já věřím, že by se cosi pohnulo, kdyby to obdržel přeposlané.

Dochy

Hmm to mně také štve… novorozenecká kontrola oušek… vyrážíme z porodnice, zrovna je ta správná hodina, zastavíme se v sousedním pavilonu… ne bez kartičky pojištěnce to nejde, takže jedem 20km s novorozencem domů, vyřídíme si rodný list, s rodným listem si 10km daleko vyřídíme zdravotní pojišťovnu a protože nám začíná zima, zabalíme novorozence tak aby přežil ty 15 stupňové mrazy, jedem znovu 20km do nemocnice, tam mu strčej na pár vteřin do ouška sluchátko, vytisknou lejstro a jedem 20km zpátky. Přitom těm novorozencům kteří se v porodnici trochu zdrží klidně udělají všechna vyšetření vlastně na pojištění matky. Kolik vlastně to vyšetření stojí? Mně teď napadlo, že bychom možná měli levnější si to vyšetření zaplatit sami bez pojišťovny. Hmm teď jsem to našel. někde to maj za 150kč doprkýnka já dal alespoň 300 za naftu a minimálně 4 hodiny ztraceného času ☹

Dochy

(Ty 4 hodiny za to vyšetření, nepočítám to dlaší lítání, které bychom museli absolvovat tak jako tak)

autacek

@Hufnágl Ale kulové, všude chtějí originál, ne co si oskenuješ a domaluješ. Asi jsi nepochopil princip zjednodušení a jak by to mělo fungovat, prostě se narodí dítě a stát se o to na základě hlášení z porodnice postará, protože všechny údaje k dispozici má. Ne že si to budete pracně zjišťovat a s novorozencem cestovat po všech čertech, aby Vám náhodou nenapařili (stát a jeho odnože) pokutu.

autacek

@zjentek
Vždyť to sám vymyslel ve své knize, pokud tedy není pravda pomluva, že to za něj psal někdo jiný. Tak nějak nevím proč mu to připomínat.

zjentek

Tak z mé strany tady šlo trošičku o ironii, jasně že se nic nestane, i když přeposlat mu přesně tuhle myšlenku tak, jak tady leží, se mi jeví jako správný nápad. Ale proč se nic nestane? Přece Rěkni mi, jak chceš donutit české úředníky, aby po tobě přestali vyžadovat, abys za ně dělal jejich práci??? Nemožné! Kdybys na něco přišel, dej vědět, bo princip – úředník je tu pro nás a ne já pro něj – se mně hodně zamlouvá.