Lgee

Proč obsahují kukuřičné lupínky tolik soli?

2,5g/100g opravdu?

Odpovědi
marci1

Údajně to vyžaduje technologie výroby a chuť spotřebitelů. 😄
Podrobněji: https://www.bles­k.cz/clanek/tes­ty-blesku-sladke-kukuricne-lupinky/667476/proc-jsou-kukuricne-lupinky-slanejsi-nez-chipsy-odpoved-vyrobcu-prekvapi.html

aliendrone

Protože by se jinak nedaly žrát? 😉 🙂

Ametyst

Protože kukuřice je dost sladká.

paul1

Cena soli se tímto lépe zhodnotí. To je jako u mikroténových sáčků. Zákazníci v obchodech jich ročně použijí několik desítek kg, prodají se jim spolu s několikrát dražším zbožím.