ElonMusk

Proč občanský zákoník upravuje změnu pohlaví, kterou však nelze provést?

§ 29 OZ: „Změna pohlaví člověka nastává chirurgickým zákrokem při současném znemožnění reprodukční funkce a přeměně pohlavních orgánů. Má se za to, že dnem změny pohlaví je den uvedený v potvrzení vydaném poskytovatelem zdravotních služeb.“

Ze školy si pamatuji, že máme pohlaví dvě (XY, XX). Jelikož neumíme změnit všechny chromozomy v těle, nemůžeme ani provést změnu pohlaví. Nedávno mi také známý z lékařské fakulty ukazoval výňatek z jedné lékařské publikace, kde stálo „… a dále nezměnitelné znaky člověka, jako např. věk, pohlaví…“.

Proč je občanský zákoník v rozporu s lékařskými publikacemi? Mají lékaři povoleno porušovat zákon? A co na to Jan Tleskač?

Nejlepší odpověď
Drap

Lékařská věda je swtará a zřejmě i zaostalá. V anatomii se také dočteš, že jsou dvě pohlaví, to je informace pro medicínu, ale v dnešním světě se už rozeznává snad 18 různých pohlaví. Ber to tak, že zákon má vždy pravdu, i kdyby to byla ptákovina a nehledej problémy tam kde nejsou. Vadí nějak tvé osobě tento rozpor?

Další odpovědi
anonym

Znění zákoníku není vázáno „výňatkem z jedné publikace“.
Co když je naopak ta vaše lékařská publikace v rozporu se zákonem?

A ne, lékaři samozřejmě nemůžou porušovat zákon.

cukrar

To jsou starosti…
Proč je občanský zákoník v rozporu s lékařskými publikacemi?Pro­tože je lékařská publikace v rozporu s OZ.
Mají lékaři povoleno porušovat zákon?
Ne, nemají.
A co na to Jan Tleskač***Ptejte se jeho.

Pepa25

Opět manipulativní otázka. XY a XX nejsou pohlaví, ale dva možné systémy chromozomů. Pak ještě existuje např. XXX …

ElonMusk

„V anatomii se také dočteš, že jsou dvě pohlaví, to je informace pro medicínu, ale v dnešním světě se už rozeznává snad 18 různých pohlaví.“

To je věta jak stehno. Moderní lékařské publikace z roku 2020 rozeznávají pouze 2 pohlaví (vyjma případů chromozomů XXY apod). Názor levičáka, který zná 1000000 pohlaví není ničím podložený!