Ddominik

Proč nikdo nepomohl Ukrajině při anexi Krymu?

Asi to bude znít hloupě, ale o politiku jsem se dříve moc nezajímal, takže nevím, jak se věci mají.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Proběhlo tam referendum, kdy se obyvatelé vyslovili k připojení k Rusku. Samozřejmě tam žije veliká ruská menšina. Ale tamním Ukrajincům se připojením k Rusku zvedla životní úroveň o třetinu. Ukrajinci tam žijící opravdu nechtějí změnu zpátky. Jen Západ je zbytečně vzteklý. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krymsk%C3%A9_re­ferendum_(2014)

Další odpovědi
_Bůh_

Jak píše Ametyst, proběhlo tam referendum. Vyšlo to zrovna na tu stejnou dobu, co tam Rusáci najeli tankama, kdo by to byl čekal 🙂
Ale alespoň jim tam Rusové zvedli životní úroveň. Vyšší životní úroveň se snaží zavést také na zbytku Ukrajiny, v rámci zajištění životní úrovně tam vytvářejí masové hroby, ničí budovy a střílejí do lidí.
Vtipný paradox je, že často se uvádí, že Rusové trestají Ukrajinu za to, že chtěla žít západním stylem, tzn. na vyšší životní úrovni. Rusové na Ukrajině kradou, co se dá, v Rusku narostly ceny o 30 %.
A potom tu máte člověka jako Ametyst, který vám bude tvrdit, že Rusové někde zavedli vyšší životní úroveň. 😁 Už jen použít spojení životní úroveň a Rusové v jedné větě je každému v post sovětské zemi k smíchu 😁

Jinak Ukrajině nikdo nepomohl, protože není v žádných mezinárodních organizacích, nikdo nemá závazek jí pomoci. Jistě, okupace Krymu je v rozporu s mezinárodním právem (nehledě na irelevantní referenda), ale mezinárodní právo je takříkajíc bezzubé.

Krupice

Kombinace ustrašenosti a historického komplexu.

Kazatel

Protože s Krymem to bylo tak, že přešel pod Rusko bez jediného výstřelu (nebrat doslova).

Krymané se ve „svobodném“ hlasování (kdy přítomnost přizvaných pozorovatelů, i z Česka, byla odsouzena, jako že tam mezinárodní pozorovatelé nemají co dělat, neb stvrzení legitimity voleb není v prozápadním zájmu) zvolili samostatnost, následně bylo požádáno o přičlenění k Rusku.

Pro srovnání můžeš třeba prostudovat Kosovo, Slovensko, Katalánsko, samostatnost a právo na sebeurčení co je dovoleno jednomu, není dovoleno jinému, i kdyby to mělo stát lidské životy.

Než mě někdo obviní z proruských postojů, takhle si to vybavuji z historických informací co prošly zdejším tiskem, ještě před dnes státem zavedenou cenzurou a poněkud jednostranným pohledem na věc.

O tom, zda se na Krym chtělo nakvartýrovat USA/NATO, to je na jinou debatu.

Disraeli

Proč nikdo nepomohl Havaji při anexi Havaje?

da ny

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-ua-obyvatel-touzilo-r-2014-po-tom-aby-se-vlady-ujala-prozapadni-politicka-reprezentace

I na východě (DLR, LLR)se nespokojenost a tedy občanská válka separatistů táhne léta :/ 8 let nic Kyjev „neřešil“, zájmy tamních obyvatel (do r. 1954 k Rusku a staletí před tím), Kyjev nezajímal … (což chápu, když je tam průmysl, naleziště aj.).
Na Ukrajině žilo kolem 8. 5 milionů Rusů, převážmě v Doněcké a Luhanské ovblasti. Krym nevyjímaje.
Den voleb na Ukrajuně 28. 5. 2014:

14:20
List Ukrajinska pravda napsal, že ukrajinské velení zahájilo v Doněcku „protiteroristickou operaci“. Povstalci prý dostali ultimátum, aby složili zbraně a vzdali se armádním jednotkám. Protože požadavek odmítli, zahájila vojska s podporou letectva útok. Po výstražné palbě z letounu Su-27 zasadil vzbouřencům několik leteckých úderů letoun MiG-29, uvedl ukrajinský list. Armáda zničila několik palebných postů separatistů, akce si vyžádala oběti, napsal bez dalších podrobností.
13:11
Poblíž mezinárodního letiště v Doněcku bylo slyšet střelbu, tvrdí reportéři agentury Reuters. Poté, co nad letištěm proletěly stíhačky, viděli z prostoru stoupat bílý dým.
111:22
Petro Porošenko podporuje další protiteroristické operace na východě Ukrajiny, musí ale podle něj být efektivnější, uvedla agentura Reuters.
09:20
Kvůli hrozbám od separatistů se nemohlo hlasovat o novém ukrajinském prezidentovi ve 23 městech Doněcké oblasti. To je 81,8 procent voličů. Podle volební komise to představuje 599 tisíc lidí. Hlasovat přišlo 100 812 lidí, uvedl ukrajinský web Radio Svoboda
9:09
Ve 3 hodiny v noci na letiště Doněck přijelo několik desítek ozbrojených představitelů Doněcké lidové republiky a žádali stažení ukrajinských vojáků, kteří střeží vnitřní prostor letiště, řekl Ukrajinské pravdě mluvčí letiště Dmitrij Kosinov. Ke střelbě podle něj nedoš
23:00
Ukrajinská policie zatkla bratra „lidového starosty“ přístavního města MARIUPOL. Denise Kuzmenka už bezpečnostní složky odvezly z Doněcké oblasti. Před soudem by se měl podle kyjevského ministerstva vnitra zpovídat kvůli „sérii zločinů“ včetně obsazování vládních budov a maření prezidentských voleb. Policie podle agentury ITAR-TASS při zatýkání zastřelila jeho tělesného strážce. Bratři Kuzmenkové se v dubnu postavili do čela mariupolských separatistů, Denisův mladší bratr Dmitrij se později prohlásil za starostu.
0:00
Podle agentury RIA Novosti se v Doněcké oblasti nepodařilo volby uspořádat ve dvou desítkách měst.

22:38
Někteří voliči se rozhodli dát najevo, že by svou oblast rádi viděli jako součást Ruska. Do funkce hlavy státu proto symbolicky volili ruského prezidenta Vladimira Putina.

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/prezi­dentske-volby-na-ukrajine.B1005589/3

https://www.li­dovky.cz/svet/maj­dan-si-pripomina-vyroci-krveproliti-a-vola-po-potrestani-viniku.A150220_143­924_ln_zahrani­ci_msl
https://www.po­kec24.cz/poli­tika/general-o-presunu-gruzinskych-odstrelovacu-na-majdan-v-roce-2014/?attempt=1