Avatar uživatele
kurec

Proč nepíšou na zubních pastách datum spotřeby?

Zajímavá 0 před 64 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Existují výrobky, které se z principu nemohou zkazit. Patří mezi ně např. zubní pasty a lihoviny. Kromě toho ale si nepleť datum spotřeby (též datum použitelnosti nebo exspirace) a datum minimální trvanlivosti. Datum spotřeby se používá na rychle se kazící věci jako třeba uzeniny prodávané na pultu a po tomto datu už by se neměly konzumovat. Datum minimální trvanlivosti bývá u potravin, které, uchované ve výrobcem stanovených podmínkách (například sucho a tma), vydrží třeba rok a i dávno poté je lze zkonzumovat, aniž by byly zdravotně závadné, jen mohou utrpět senzorické vlastnosti (chuť, aroma). Pasta na zuby by určitě spadala do té druhé kategorie. Myslím si ale, že datum minimální trvanlivosti má. Na hliníkových tubách bývá vyraženo na sváru.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Prohlédnul jsem 4 různé, které máme doma. Na 3 jsem našel doporučené datum spotřeby, na jedné informaci spotřebovat do 12 měsíců od otevření (u té nemám k dispozici krabičku, tak nevím, zda bylo něco na krabičce)
Pokud trváš na tom, že na zubních pastách nepíšou datum spotřeby, měl bys rovnou uvést na jakých.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Píšou, např. na Lakalutu je to uvedeno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

U některých uvedeno je.
Nenašla jsem například na sprchovém gelu, mýdle, šamponu.
Na Jaru, Domestosu, také ne.
U pracího prášku ano

Avatar uživatele
zjentek

@cochee>>> NE, nemá!

Avatar uživatele
cochee

Okej. Zubní pastu už milon let nepoužívám.

Avatar uživatele
cochee

opr.: milion

Nový příspěvek