Boy 13

Proč neodtéká voda z nádržky na aviváž?

Chci se zeptat, nedávno jsme si koupili nvou pračku a už od prvního prání zůstane vždy po praní voda v nádržce na aviváž, čím je to způsobené a jak toto odstranit?

Odpovědi
Hlada

Kolínko je výš, než maximální hladina.
Je potřeba zkontrolovat, jestli je průchozí, dobře zamáčknuté nebo jestli není obráceně. Delší strana musí být na straně výtoku.

JájsemRaibek

To co říká Hlada bych bral u nové pračky jako málo pravděpodobné. Spíš bych si přečetl návod, jestli nastavuješ správný program, který při máchání aviváž vyžaduje.
Přijde mi to jako by bylo máchání bez použití aviváže a proto tam zůstane.

jáára

Voda tam zůstává vždy. To je vlastnost, ne chyba. Úplně normální věc.

aliendrone

Většina nádrek na avivaž se vyprazdňuje přesáváním (podtlakovým nasátím díky spádu). Tenhle xindl se často ucpává zbytky aviváže, pokud jde o první použití, buď vada (nepravděpodobné) nebo tam zůstal od výroby nějaký sajrajt. Občas se do aviváže při braní prášku přesune trocha prášku z vaničky hlavní náplně (popřípadě předpírky) do vaničky s aviváží (hlavně při „naddávkování“. To ještě urychlí proces ucpání. Když říkáš, že voda tam je, znamená to, že napouští, tak klid.

Moje rada:
Vyndat šuplík, odstranit „hlavičku“ nad přepadovým kanálkem a pořádně vyčistit (zejména ten kanálek přepadu aviváže a dno vaničky pod hlavičkou). V návodu by měl být obrázkový postup. Když ne, zvládne to i malé dítě, neboj. Já to musím dělat poměrně často, cca každe 10 praní.