Avatar uživatele
Boy 13

Proč neodtéká voda z nádržky na aviváž?

Chci se zeptat, nedávno jsme si koupili nvou pračku a už od prvního prání zůstane vždy po praní voda v nádržce na aviváž, čím je to způsobené a jak toto odstranit?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 2322 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Kolínko je výš, než maximální hladina.
Je potřeba zkontrolovat, jestli je průchozí, dobře zamáčknuté nebo jestli není obráceně. Delší strana musí být na straně výtoku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

To co říká Hlada bych bral u nové pračky jako málo pravděpodobné. Spíš bych si přečetl návod, jestli nastavuješ správný program, který při máchání aviváž vyžaduje.
Přijde mi to jako by bylo máchání bez použití aviváže a proto tam zůstane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Voda tam zůstává vždy. To je vlastnost, ne chyba. Úplně normální věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Většina nádrek na avivaž se vyprazdňuje přesáváním (podtlakovým nasátím díky spádu). Tenhle xindl se často ucpává zbytky aviváže, pokud jde o první použití, buď vada (nepravděpodobné) nebo tam zůstal od výroby nějaký sajrajt. Občas se do aviváže při braní prášku přesune trocha prášku z vaničky hlavní náplně (popřípadě předpírky) do vaničky s aviváží (hlavně při „naddávkování“. To ještě urychlí proces ucpání. Když říkáš, že voda tam je, znamená to, že napouští, tak klid.

Moje rada:
Vyndat šuplík, odstranit „hlavičku“ nad přepadovým kanálkem a pořádně vyčistit (zejména ten kanálek přepadu aviváže a dno vaničky pod hlavičkou). V návodu by měl být obrázkový postup. Když ne, zvládne to i malé dítě, neboj. Já to musím dělat poměrně často, cca každe 10 praní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek