Proč není zaměstnavatel povinnen uhradit vzniklé náklady předčasným ukončením dovolené?

Storno poplatky v hotelu, pak cestovce, letenka domů.
Když má zaměstnanec děti tak ty jsou nešťstné že odjíždějí od moře dřív. Vzniká nemajetková újma.

Nejlepší odpověď
standa

A kdo říkal, že není ? 🙂

Podle ustanovení § 217/3 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené nebo že ho odvolal z dovolené.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx