dust8

Proč není fotografický papír lesklý či matný z obou stran? Nebo se dělají i oboustranné třeba na oboustranné fotky?

Pokud je lesklý či matný jen z jedne strany, tak předpokládám, že na zadní straně to slouží pro nějaký časový údaj např. kdy byla pořízena + nějaké to info k fotce?

Nejlepší odpověď
Edison

A k čemu by to bylo?Zadní strana neslouží k ničemu, je to jen nosný materiál, resp. na zadní stranu si může kde kdo poznamenat kde co. Navíc nelze realizovat dvojí vyvolání papíru. Musel bys provést dvojí expozici a to tak, aby pak vyšly stejné vyvolávací časy. Je to prostě zbytečně složité s ohledem na to, že kvalitní fotografie visej na stěně. Ale jistě by sis mohl dvoustranný papír udělat. Staší nakoupit, nebo namíchat emulzi a hurá na to.

Další odpovědi
Arne1

Protože to dosud nikdo nepotřeboval. Jsi první, nech si to patentovat a patent draze prodávej výrobcům.

elkon

Protože je to zbytečné a pouze by to papír prodražilo.

dubraro

Oboustranná fotka není nic výjimečného. Dělá se to tak, že se slepí dvě fotky, zvětšené na tenčí papír.

Edison

Arne, prodat můžeš něco, o co je zájem. Draze to můžeš prodat tehdy, pokud je o to enormní zájem.