Complex

Proč není alobal vhodný k balení silně kyselých potravin a rovněž slaných potravin?

Jde o uvolňování hliníku do potravin?

Nejlepší odpověď
annas

Potvrdilo to testování.

„Výsledky nám obecně potvrdily, že již všechny testované potraviny mají určitý přirozený obsah hliníku, a ke zvýšenému uvolňování hliníku dochází především při vyšší teplotě a také při jeho dlouhodobějším kontaktu (dvanáct a více hodin) s kyselými a slanými potravinami. Z výsledků rovněž vyplývá, že určité rozdíly v uvolňování hliníku mohou být i mezi jednotlivými značkami alobalu přes relativně malé rozdíly v jejich prvkovém složení,“ popsal ředitel. “

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/pouzivate-alobal-nebalte-do-nej-svacinu-kysele-ani-slane/

Další odpovědi
Dochy

Co dělají kyseliny s kovy? Reagují (většinou)
Tak proto…