Avatar uživatele
Registrovaný

Proč nemohli první rotliny žít na souši? Které rostliny jsou předchůdci suchozemských rostlin a proč tak usuzujeme?

Moc by mně to zajímalo a nikde to nemůžu najít. Předem všem co odpovíte děkuji. Elisabetth

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zelené řasy tvoří nejrozšířenější skupinu řas. Jsou to předchůdci vyšších, suchozemských rostlin. Nalézáme u nich stejná barviva (chlorofyl a, b, β-karoten, xantofyly), ale i stejné zásobní látky (škrob). Zrnka škrobu jsou u zelených řas uložena v chloroplastech nebo na povrchu pyrenoidů, což jsou oválná nebo kulovitá bílkovinná tělíska, obsahující enzymy. Buněčná stěna zelených řas je vícevrstevná, tvoří ji celulózní mikrofibrily, přičemž volný prostor mezi nimi vyplňují pektiny. Patří sem třídy zelenivky (Chlorophyceae), spájivkyConjugatophyceae) a parožnatky (Charophyceae).
http://www.eshop.klubenergy.cz /…

Další informace můžete zjistit z odkazu. Vyberte si to,co vás zajímá. Najdete několik stránek o předchůdcích suchozemských rostlin a jejich vývoji.

Zdroj: http://www.google.cz/search?q= Kter%C3%A9+rostliny+jsou+p%C5% 99edch%C5%AFdci+suchozemsk%C3% BDch+rostlin&sourceid=ie7&rls= com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe =utf8&rlz=1I7GGLL_en

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Odkáži jen na svou chatrnou paměť a v ní uvízlo. Vyškrabal jsem v ní jednu teorii, že z počátku nebyla na Zemi dnešní atmosféra která chránila planetu před UV zářením. Ale jeho vliv na živé rostliny snižuje vrstva vody. Takže v moři mohly první zelené rostliny přežívat, zároveň se začala nějak měnit atmsféra a rostlinky "vylezly" z vody na pevninu.
Proč se na Zemi objevily zelené rostliny už nevím.


Avatar uživatele
Zlatý

. V devonu se formovala zejména LAURASIE, docházelo zde poté k silnému zvětrávání a následně se usazovaly mocné vrstvy sedimentů. Na nich pak vznikalo mnoho živočišných či rostliných druhů, ty jsou doloženy i z dnešního Grónska. Krom toho, že na konci prvohor moře ustoupilo, došlo k mnohem masivnějšímu vymírání organismů, než na konci křídy.
V prvohorách došlo ke vzniku nejrůznějších forem života. V nejstarším období převládaly řasy, později až do konce karbonu se hojně vyvíjely sporonosné výtrusné rostliny (kapradiny). Pokud tyto rostliny odumřely a více rostlinných zbytků se nahromadilo na sebe, docházelo ke zuhelnaťení, dnes využíváme karbonských rostlin při těžbě černého uhlí. V 2. polovině permu hlavně převládaly rostliny nahosemenné.
Zvířena byla velice různorodá, hojní byli hlavonožci, graptoliti, koráli, trilobiti, lilijice či ramenonožci. Známy jsou i 1. obratlovci - bezčelistní (Agnatha). V pozděším období se rozvinul hmyz (devon), obojživelníci (devon), v karbonu vznikly plazy, v permu vymírají trilobiti a primitivní koráli, charakteristický pro toto období je nástup savcovitých plazů.

http://www.gweb.cz/…

myslím podle toho co jsem četla ,že by to mohly být i tyto

http://www.biotox.cz/…

http://www.zshrdlicky.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 789
Zlatý annas 588
Zlatý beer 515
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 379
Zlatý www 358
Zlatý Kepler 279
Zlatý marci1 276
Zlatý gecco 235
Zlatý quentos 188

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.