Proč německá armáda potřebuje nové vojáky, když má v Německu přes milion imigrantů z Afriky a Arábie?

Zrovna čtu článek že Německá armáda sílí a potřebuje vojáky, a tím chystá verbování cizinců proč hledá nové vojáky když na vojenskou službu může jít jen ten co má statní občanství daného státu,nebo v Něměcku je snad výjímka ikdyž má Německu přes milion imigrantů z Afriky a Arábie? děkuji https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/478462-nemecka-armada-sili-a-potrebuje-vojaky-chysta-verbovani-cizincu.html P.S. Veme si Armáda ČR příklad z Bundeswehru a bude také verbovat cizince do Armády ČR když AČR chybí tísíce vojáků? děkuji

Odpovědi
Edison

Obávám se, že nemůžou naverbovat cizí státní příslušníky. Žádná armáda to nedělá, takový voják by mohl mít problém s přísahou a dalšími věcmi. Kdyby verbovala cizince, šlo by o cizineckou legii. Ale ty zase nejsou ozbrojenými složkami státu.

ivzez

Vy byste do armády naverboval občany třetích zemí?
Poněkud krátkozraké, zdá se mi…
_______

Doplňuji:
Ani ne tak krátkozraké jako nebezpečné. Podle mne by nebylo
moc rozumné svěřovat obranu země příslušníkům třetích zemí.

aliendrone

Spíš bych se pídil po odpovědi PROČ Bundeswehr posiluje, když nám žádné válečné nebezpečí nehrozí? Pokud si odpovíš na tohle, dak dokoumat ten zbytek bude hračka. ;) :)

Jinak verbování cizích státních příslušníků do vlastních ozbrojených sil je celkem běžné, každý jistě slyšel o „Légion étrangère“ apod. jednotkách. Je to velice výhodné – přeci jen když v akci zařve 1000 vojáků, tak je doma řev, vyšetřování zda-li to bylo nezbytné, novinářská hysterie, pokud ale jde o 1000 cizinců, nikdo se moc nevzrušuje.

Tak či tak, Fridrich II. by zaplakal, Clausewitz se jistě obrací v hrobě. Tajemství úspěchu německého vojáka je v tom, že opravdoví Němci jsou prostě zvyklí dělat to, co se jim řekne (tedy bez velkého pindání poslouchat). Už vidím v barvách, jak nějaký „ještě včera samopalláh“ s radostí nacvičuje paradeschritt a links und rechts! :D :D :D