Proč některé obchody berou stravenky jen do 5 kusů?

Co jsem si všiml, tak jsou to jen velké „renomované“ obchody (pokud je ovšem akceptují). Znám i takové obchody, kde mi vezmou klidně dvacet stravenek a nemají s tím problém. Kde je nastaven problém pro ty ostatní? Už na začátku upozorňuji, že mi nemusíte radit, abych si nákup rozdělil, na to se neptám 🙂

v každé odpovědi je jen to, co už vím, ale proč to tak je? pokud je stravenka nevýhodná, jako že je (5% dolů z hodnoty + další náklady), tak proč je berou a když už je chtějí brát kvůli nějakému jménu, tak si to kupující rozdělí na víc nákupů a stejně je vezmou. nakonec existují stravenky i vysokých hodnot, tak jsme zase u toho. takže závěrem. zákon asi tohle neupravuje, když řezník, či v jídelně mi vezmou klidně všechny co mám najednou a ve velkých obchodech na tom „prodělávají“ i když mají marže a vymýšlejí raději nějaké slevy 2+1, kupon atd. 😁

Nejlepší odpověď
Drap

Stravenka je pro každého obchodníka nevýhodná, jak obchod tak restaurace. Proto se snaží příjem stravenek udržet na přijatelné míře.

Další odpovědi
Gembit1996

Asi moc ty stravenky nechtějí ale nechtějí odradit takové zákazníky

JájsemRaibek

Na stravence je uvedeno, že na 1 hlavní jídlo. Že si nakoupím a uvařím je jasné a podle obchodu 5 stravenek na uvaření považují za dostatečné.
No a třeba v Albertu je berou jen na potraviny. Nic jiného. Počítač to prostě nepustí. Já u pokladny říkal, že až se najím, chci si utřít hubu ubrouskem (ten jsem kupoval) a po jídle se taky musím vysr…at (i papír jsem kupoval) a prý ne, jen potraviny. :DDD

anonym

Ono, přepočítávat hodnotu stravenek u pokladny je nadlidský úkon, zvlášť, když nemá pokladní kalkulačku. Znám prodejny, kde za stravenky dají i cigarety, alkohol a já jsem nakupoval u řezníka každý měsíc za cca 40 stravenek bez problému.

ratava

Presnou odpoved nevim,ale prijde mi,ze omezeny pocet stravenek je tam,kde je pri platbe eviduji jako „platba stravenkou“. Ti,co platby nerozlisuji,je pak casto-taky brz evidence-„daruji"svym zamestnancum jako "bonus“ k vyplate… popr. vyuziji k dalsimu nakupu (myslim,ze Makro tak lze…)…tak mozna je to neco s timto… ale jen odhaduji…