Avatar uživatele
anonym

Proč některé obchody berou stravenky jen do 5 kusů?

Co jsem si všiml, tak jsou to jen velké „renomované“ obchody (pokud je ovšem akceptují). Znám i takové obchody, kde mi vezmou klidně dvacet stravenek a nemají s tím problém. Kde je nastaven problém pro ty ostatní? Už na začátku upozorňuji, že mi nemusíte radit, abych si nákup rozdělil, na to se neptám 🙂

v každé odpovědi je jen to, co už vím, ale proč to tak je? pokud je stravenka nevýhodná, jako že je (5% dolů z hodnoty + další náklady), tak proč je berou a když už je chtějí brát kvůli nějakému jménu, tak si to kupující rozdělí na víc nákupů a stejně je vezmou. nakonec existují stravenky i vysokých hodnot, tak jsme zase u toho. takže závěrem. zákon asi tohle neupravuje, když řezník, či v jídelně mi vezmou klidně všechny co mám najednou a ve velkých obchodech na tom „prodělávají“ i když mají marže a vymýšlejí raději nějaké slevy 2+1, kupon atd. 😁

Zajímavá 0 před 2849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Stravenka je pro každého obchodníka nevýhodná, jak obchod tak restaurace. Proto se snaží příjem stravenek udržet na přijatelné míře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gembit1996

Asi moc ty stravenky nechtějí ale nechtějí odradit takové zákazníky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Na stravence je uvedeno, že na 1 hlavní jídlo. Že si nakoupím a uvařím je jasné a podle obchodu 5 stravenek na uvaření považují za dostatečné.
No a třeba v Albertu je berou jen na potraviny. Nic jiného. Počítač to prostě nepustí. Já u pokladny říkal, že až se najím, chci si utřít hubu ubrouskem (ten jsem kupoval) a po jídle se taky musím vysr…at (i papír jsem kupoval) a prý ne, jen potraviny. :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ono, přepočítávat hodnotu stravenek u pokladny je nadlidský úkon, zvlášť, když nemá pokladní kalkulačku. Znám prodejny, kde za stravenky dají i cigarety, alkohol a já jsem nakupoval u řezníka každý měsíc za cca 40 stravenek bez problému.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ratava

Presnou odpoved nevim,ale prijde mi,ze omezeny pocet stravenek je tam,kde je pri platbe eviduji jako „platba stravenkou“. Ti,co platby nerozlisuji,je pak casto-taky brz evidence-„daruji"svym zamestnancum jako "bonus“ k vyplate… popr. vyuziji k dalsimu nakupu (myslim,ze Makro tak lze…)…tak mozna je to neco s timto… ale jen odhaduji…

před 2849 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek