df

Proč nejsou poklopy od kanálu uprostřed jízdního pruhu, ale jsou tam, kde nám překáží v jízdě?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že podobnou otázku jsem zde již před časem pokládal, jen trochu jinak. Ptal jsem se proč nejsou na samém okraji vozovky, ale přímo v jízdní stopě. Dodnes neznám vyhovující odpověď. ;) :D :D

Další odpovědi
callmehelf

Protože je střed vozovky do kopce a tam by přeci voda nestekla. Proto je na kraji, kde voda může steci.

Mc Merkurion

… protože kanalizace vede pod zemí a převážně rovně, tudíž ne vždy kopíruje silnici, dalším důvodem je, že vede spíše v jednom jízdním pruhu, jelikož při následné opravě se nemusí bourat a uzavírat celá silnice a nebo dláždit znovu chodník …

da ny

Chytrý člověk ví, vyhledává informace, je znalý.
Moudrý člověk už ví proč. 😁