tony2412

Proč nejde zvuk u notebooku do sluchátek?

Připojím sluchátka do ždířky a nic, restartuju NTB i se sluchátkama a po restartu zvuk do sluchátek jde, odpojím sluchátka a ticho, zvuk do reproduktorů u NTB nejde, restartuju NTB a po restartu zvuk do reproduktorů u NTB jde. Jde o W10, NTB je po přeinstalaci OS, kde se stala chyba, před tím to fungovalo. NTB byl na přeinstalaci kvůli kolapsu po instalaci aktualizace 1803. Zřejmě špatný ovladač zvuku… Nechce se mi zase do servisu, ale zřejmě mě to asi stejně nemine…

Odpovědi
Nick213

Zkuste vyhledat aktualizace ve Windows Update. Když se nějaké najdou nechat aktualizovat a problém by se měl vyřešit sám. Jinak nevím..

Roman71

No, to je prekérní situace. Ovladač zvukové karty za normálních okolností rozezná zasunutý konektor ve zdířce pro sluchátka a přesměruje zvuk tam. Obráceně by to mělo fungovat stejně, po vytažení konektoru sluchátek přepnout zvuk zpět do reproduktorů.

Chce to zkusit čistou instalaci W10, popřípadě zkusit podržet zakázáním aktualizací funkční ovladač zvukového čipu. Snad to do té doby technici z MS vyřeší.

jirka F

OBNOVIT DO TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ (alespoň mě to pomohlo).Nebo se obrátit na servis s účtenkou.