Kelt

Proč nejdou odstranit prázdné adresáře tlačítkem Delete? Co dělat?

Některé adresáře mi jdou smazat, jiné ne. A jsou to prázdné adresáře, bez souborů. Píše se tam, že odstranění složky brání neočekávaná chyba a že to mohu odstranit pomocí kódu chyby. Tak nevím, jak toho využít. Dělám to v Total Commanderu. Poradíte, co s tím? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

A jsou to opravdu Tvé adresáře? Samozřejmě nevím co přesně se snažíš smazat. Napadají mně tyto důvody proč to nejde:

  • Nemáš k tomu práva (s tím toho moc neuděláš, leda se přihlásit jako admin a ani tam nejspíš nedokážeš všechno
  • Jsou tam soubory které nevidíš (např. různé systémové či skryté)
  • Jde o speciální složku
  • Máš chybu v souborovém systému

Další odpovědi
aliendrone

Tak vítej na webu Odpovědi a jako nováčkovi ti poradím, že je DOBRÉ psát otázku co nejkonkrétněji a s podrobnostmi, zejména pokud jsou k zodpovězení důležité. Pro teď ti tedy laskavě promineme to, žes opomněl napsat KÓD CHYBY, protože nás těší, že tak skálopevně věříš našim věšteckým schopnostem, tudíž se tě pokusím nezklamat.

Předpokládám, že OS je Windows (kdoví proč to nevím jistě ;) :D), nejčastější chyby jsou tyto:

  1. Adresář NENÍ prázdný, obsahuje chráněné soubory. Máš v TC zaškrtnutu volbu „Zobrazit skryté a systémnové soubory“? (Takové najdeš třeba v kořenovém adresáři sytémového disku – zobrazí se ti soubory s ikonkou, ve které je vykřičník). Pokud takové soubory v kořenovém adresáři sysdisku vidíš a v mazaném ne, tak je to vpořádku.

2 ) Adresář je používán nějakým DALŠÍM programem. Ukonči ten program a pak to půjde.

  1. Nemáš dostatečná oprávnění ke smazání (administrátorská). K určitým složkám a souborům se dokonce nedostaneš ani jako administrátor.

No a to je asi tak všechno, co bys měl zkusit/prověřit pro začíátek. ;) :)

ivzez

Jste-li si jist, že jsou adresáře opravdu prázdné (zobrazujete si všechny
soubory včetně systémových a skrytých?), můžete zkusit adresář převzít
(záměrně nepíši, jak na převzetí) a teprve potom jej smazat.

Také nevím proč, ale nějak tuším, že jde o některá Windows…

Pepa25

Hláška „odstranění složky brání neočekávaná chyba. Pokud bude stále docházet k této chybě, můžete vyhledat řešení tohoto problému pomocí kodu chyb“ je hláška Windows, ne Total Commanderu. Pracujte skutečně v TC, tak takového nesrozumitelné hlášky nejsou, ale jasně vám to napíše, v čem je problém.