autacek

Proč nás tak zatěžují islámem, když třeba křesťanství je víceméně soukromá věc?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/jsme-budoucnosti-islamu-tvrdi-imamka-v-zenske-mesite-v-kodan/r~c13b8d­d6b1d511e88bfa­ac1f6b220ee8/

Navíc ateistům je naprosto jedno, kde se kdo modlí, hlavně když s tím neobtěžují.

Za jak dlouho myslíte, že přijde doba, kdy nás média budou informovat stejnou měrou třeba o Ramadánu jako o Vánocích a Velikonocích?

Nejlepší odpověď
Edison

Křesťanství v dnešní podobě neřeší, jestli někdo věří a čemu. Islám se ovšem dotýká všech. Ať už převracením naší kultury v tu jejich, včetně stylu života, nebo v té extrémistické podobě se dotýká všech na poli bezpečnosti.

Ono by se dalo říct, že obezřetnost je důležitá vůči všemu, ale problém je, že aktuálně nás nic neohrožuje tolik, jako islám. A nemám na mysli jen ten extrémistický, ale i jako kultura ohrožuje naše hodnoty a styl života.

Další odpovědi
anonym

xxx3 On možní žije v Turecku ale vy zas na Marsu. Naopak bych řekl že islám nás obtěžuje víc, než kterékoliv náboženství. Internetu a média at už islám vychvalují nebo kritizují, není den kdyby se na internetu neobjevil článek s islámem nebo uprchlíky. Teroristé se taky skládají převážně z muslimů. I běžní muslimové (ti neextremičtí) mají zapotřebí své zásady vnucovat. V západní evropě se začínají objevovat politické strany, které bojují za islamizaci země. Ve školách se tam o islámu učí víc než o křestanství. Přitom víra a náboženské vyznání by měli být čistě soukromé záležitosti podobně jako sexualita a jiné osobní údaje. Muslimové jsou taky oproti jiným velmi výrazní. Vejdete do města, u běžných čechů nepoznáte, zda vidíte křestana nebo ateistu, ale muslima poznáte ihned. Chodí jinak oblékaní, nepřizpůsobují se kultuře ani tradicím dané země. Hodně z nich nemá ani přehled v základních zákonech nebo lidských právech. Snažit se je integrovat je většinou zbytečné, protože oni sami nechcou. Vždyt jak v Rakousku dělají i obyčejní turci potíže, chodí do ulic s tureckými vlajkami a dělají nepořádek. Takže netvrdte, že se vás to netýká. ČR je možná zatím bezpečná země ale kdo ví jak to tady bude vypadat za 20 let. Mimochodem k tomu křestanství. Proč se tady oficiálně slaví i křestanské svátky i přes to že je tu většina bez vyznání. to by snad smysl dávalo, když se v ČR hlásí ke křestanství přes 20% lidí, pak taky ještě všichni máme křestanské předky, ne muslimské. Společnost u nás je nastavena na křestanských hodnotách at se to někomu líbí nebo ne.Ale jinak je křestanství v ČR poměrně soukromá záležitost. Kolik slavných osobností nebo politiků jsou křestanského vyznání a ani se to o nich neví, protože to zkrátka drží doma v soukromí. Do škol se to netahá vůbec a o Bibli se tam dozví až v literatuře, jako o každé jiné knize. Hodiny náboženství jsou zřídka kdy a jsou doprovolné. To islám v západní evropě už brzy nebude.

klumprt

Jedni mají potřebu ukázovat, že islám je mírumilovné a neškodné náboženství, druzí mají potřebu upozorňovat na negativní stránku a rizika s vzestupem islámu spojená.
Výsledkem je, jak se říká, že za chvilku se budeš bát otevřít ledničku, aby tam nebyl islám.

xxx3

Já tedy nevím, kde žijete, ale mě nikdo islámem „nezatěžuje“. Možná by na tu obsesi pomohla nějaká terapie. A jen tak mimochodem, křesťanství je u nás tolik soukromé, že máme několik křesťanských státních svátků v zemi plné ateistů, přímé přenosy ze mší, různá interview s kardinálem.­....nepíšete náhodou z Turecka?

led

Žiaľ, žiadne náboženstvo, pokiaľ sa šíri medzi ľuďmi nie je len súkromná vec.
Ak by bolo kresťanstvo súkromná vec, prečo na základe jednotlivých prikázaní sú v niektorých europskych štátoch povinné voľné dni (dokonca zákonom definované ako štátne sviatky, alebo) cez cirkevné sviatky?
30.3 PI Velký pátek
2.4 PO Velikonoční pondělí
5.7 ŠT Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
24.12 PO Štědrý den
25.12 UP 1. svátek vánoční
26.12 ST 2. svátek vánoční
https://www.slo­vakportal.cz/cla­nok/332/statne-sviatky-2018-v-cr-a-sr.html

„Islámska hrozba“ je umelo vyvolaná pre ziskuchtivosť, pre zvýšenie kapitálu mocných tohto sveta. Nemá nič spoločného s náboženstvom, ktoré je tu zneužité a použité ako zásterka.

dr.luha

Islám je politická totalitní ideologie, která se maskuje jako náboženská víra. Nic soukromého na tom nehledej.

xxx3

Arciuber: Jednak bych řekl, že jste zvolil špatné místo pro reakci – k tomu je vhodnější diskuze a druhak bych řekl, že je to jakýsi směsný příspěvek plný dojmů, předsudků a polopravd, že nemám větší potřebu reagovat. Snad jedině k tomu, co se trochu vztahuje k položené otázce. Proč jsou média plná islámu a uprchlíků (zvláště v naší zemi je to dost paradoxní)? Protože je to sázka na jistotu jak si získat co největší čtenost, protože se najde neustále dost hejhulů, kteří klikají a sdílí jako o závod. Navíc každý člověk, který má nějakou zkušenost s mediální světem, ví, že čtenáře vždy zajímají především špatné (či ještě lépe děsivé) zprávy, takže se tu hlavně vychází vstříc předpokládanému vkusu masového konzumenta a současně zvyšují dávky.

anonym

Vím, že reakce se mají dávat do diskuzí ale pro tentokrát jsem udělal výjimku, protože je to zároven i odpověd na otázku, ale k věci. Já ale netvrdím, že média mají vždy pravdu, právě naopak pokud byste četl správně. Ale kdy naposledy jste byl v Německu? Myslíte si, že všechny fotografie lžou a jsou foceny záměrně? Viděl jste někdy videozáznamy z bezpečnostních kamer, jak uprchlíci přepadávají na ulicích, či se vylupují obchody? Já nedávno v Německu byl a viděl jsem své na vlastní oči, takže o předsudcích mi tady nic nepovídejte. Nevěřím všemu co píšou Parlamentní listy, Novinky, IDnes a další tyhle média, ale zase se nad tím zamyslete a uvědomte si že na všem kapky pravdy trochu. Já se neřídím jen dojmy a polopravdy šířenými zpravodajstvím. Já se řídím tím co jsem viděl na vlastním oči. Viděl jste vy vůbec jak vypadá dnes Paříž? Dříve romantické město plné turistů, dnes napůl skládka do které by ani ten pes nešel chcípnout. To známá mi povídala jak tam byla, a co viděla i nafotila. Jak se bála procházet některými ulicemi aby jí nepřepadli, a to rasistka v žádném případě není. Ano naše média jsou zaplněná uprchlíky a islámem i přes to, že těch uprchlíků tady moc nemáme, ale myslím si že po tom jak dopadl západ je to dobře. Místo aby šli obnovovat svou vlastní zem, raději se jdou přiživovat na nás, a priminte ale nevím jak vy, ale já žádného přivandrovalce živit nechci. Kromě toho můj příspěvek plný lží a polopravd nebyl. Čerpal jsem z dostupných zdrojů a nic z toho co jsem napsal není lží. Turci v rakousku skutečně chodí do ulic s vlajkami, muslimové skutečně zásady své víry šíří až vnucují nebot jim to přikazuje Korán, stejně tak je to i s jejich oblečením. Muslimka, která nemá při nejmenším hidžab není muslimkou. Nevěříte? Přečtěte si Korán, přečtěte si právo Šária a možná budete překvapen do jakého středověku se vracíte, a to oni uplatnují dodnes. Taky jsem se zminoval o křestanství v čechách. A to jsem čerpal i z takových zdrojů jako je třeba wikipedie. V ČR je skutečně kolem 20% křestanů, a ano at si to přiznáte nebo ne, i některé osobnosti či politici jsou křestané. Či snad pochybujete o tom, že máme křestanské předky a společnost je na křestanských tradicích? Co se vám konkrétně nezdá? Zkuste trochu rozumně argumentovat, já nejsem typický okamurovec abych si zacpal uši a dělal že neslyším. Já názorům otevřený jsem a rád si je přečtu či vyslechnu.

ivzez

Co konkrétně se nám nezdá?

(1)
Wikipedie, přestože obsahuje řadu kvalitních článků, není seriózním zdrojem informací. (Např. pro závěrěčné školní práce z ní studenti čerpat nesmějí.) Relevantními zdroji informací by mohly být odkazy pod tamními články (alespoň já jsem se v nich nikdy nezklamala), ale myslím, že ty sleduje minimum čtenářů.

(2)
Paříž je pořád romantické město plné turistů a „skládku“. o které mluvila Vaše známá, najdete jen někde. Ale najdete ji nejen v Paříži. Snad každé město má romantická zákoutí i „skládky“.

(3)
Muslimka je muslmkou i v případě, že nechodí zahalená. Tomu svědčí i skutečnost, že ji za to nejspíš stihne nějaký trest…

V řadě věcí máte pravdu, ale další řadu věcí zjednodušujete. „kloužete po povrchu“. Proto taková prohlášení vyvolávají nesouhlasné reakce. Povrchní tvrzení bez důkladného zamyšlení bych sice nenazvala lží, ale ani pravdou. Je otázka, jestli má vůbec smysl prohlášení, která člověku (míním jejich autora) nestojí za analýzu a podložení zdroji, zveřejňovat.

xxx3

Já ale nemám důvod „rozumně argumentovat“, protože na to prostě a jednoduše nemám čas ani chuť. Možná snad kdyby mi za to Soros dával víc než dnes, tak bych tomu obětoval nějakou tu hodinu a podrobně po větách rozebíral, co jste napsal, protože těch silně diskutabilních tvrzení jste tam nasekal spousty. Tak třeba tak špinavá skládka – Paříž, kam by prý nešel chcípnout pes, se prakticky ve všech žebříčcích měst podle kvality života (pokud pomineme žebříčky, jak by je asi sestavili členové SPD) umisťuje o parník před muslimů prostou Prahou. Také se pohybuje stále mezi těmi nejdražšími městy, protože to přece dá rozum, že když tam nikdo nechce bydlet, tak je tam bydlení drahé. Nebo počkat, nemělo by to být naopak? Ne, opravdu nemám potřebu na anonymním internetovém serveru někoho přesvědčovat, v čem všem se mýlí. Jestliže jste tedy otevřený názorům, tak si o muslimech přečtěte od někoho povolaného – např. zde:
https://www.kni­hydobrovsky.cz/a­tlas-muslimskych-strasaku-aneb-vybrane-kapitoly-z-medialniho-islamu-641242
autor je vystudovaný arabista a v současnosti působí v orientálním ústavu AV – už jen to naznačuje, že jeho vhled do problematiky má větší váhu než naprostá většina balastu, která se válí na českém internetu.

autacek

Ano, vy patrně zastáváte názor, ze ne každé klíště je nakažené a poté, co se nasosá někam zmizí a vám to nijak neublíží. No vidíte, léty prověřená zkušenost ukázala, že je třeba se nejlépe aktivně bránit jak mechanickou ochranou, tak repelenty, aby se na vás vůbec nepřisála a odstranit je co nejdříve, než zapustí a nakazí vás. Bohužel když si je pustíte k tělu, uz to nejde tak snadno. V lese ať si žijí a cizopasí, ale do domu mi nesměj.

xxx3

Řekl bych, že tahle zoologicko epidemiologická vsuvka by spíš patřila do kategorie zvířata nebo zdraví, ale ono to má být asi další rádoby vhodný příklad jak sdělit, že ty migranty = teroristy, islamisty, zkrátka škodnou je potřeba potírat jako otravný hmyz. Tohle je jednak naprosto ukázkový příklad tzv. falešné analogie (viz argumentační klamy) – podrobnější vysvětlení třeba zde:
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Argument_from_a­nalogy#False_a­nalogy
a pak je to také typický příklad toho, jak lze někoho „dehumanizovat“. Taková dehumanizace byla v minulosti zpravidla prvním krokem před masakry tisíců až milionů lidí. S těmi klíšťaty jste svým způsobem originální, ve Rwandě se v 90. letech nepohodlné skupiny obyvatel nazývaly jako švábi, nebo se mluvilo o odplevelení.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Rwandan_ge­nocide

autacek

Máš pravdu, od přírody se máme pořád co učit, ještě lze hledat popis Saranče stěhovavá:

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Saranče_stě­hovavá

xxx3

Aha, už si tykáme, ale to je jedno, očividně nechápeš smysl toho, co jsem napsal.

autacek

Zato ty absolutně nechápeš a bagatelizuješ, co se kolem nás děje.

xxx3

Aha, tak to mě mrzí, že tedy nechápu, „co se kolem nás děje“. Ale je výborné, že se najde někdo, kdo mi vidí do hlavy – asi nějaký parapsychologický kurz, že?. A možná bys tedy mistře ve svém oboru mohl sám lépe vysvětlit, co bych měl pochopit. V tomto vláknu jsou zatím jen jakési neurčité komentáře o klíšťatech a sarančatech. A pokud by to bylo možné, pokusit se vyhnout všem těm argumentačním klamům, které běžně používáš (s ohledem na otázky a odpovědi k jiným tématům). Už jsem zmiňoval tu falešnou analogii, ale je jich mnohem víc. Tak pro tentokrát odkaz na něco českého.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Argumenta%C4%8Dn%C3­%AD_klam