adri26

Proč musí být na fb pravé jméno?

Dobrý den,
chci se zeptat proč musí být na facebooku pravé jméno?Já tam mam křestní jméno a příjmení jsem tam nechtěla,tak místo něj jsem si tam dala takovou přezdívku.Můžou mi za to zrušit účet?

Odpovědi
odik

Všichni tady krásně odpovídaj, ale nikdo na tvoji otázku: Proč pravé jméno? Je to jednoduchý: někdo kdo tě zná z minulosti, ale nemá na tebe žádnej kontakt se chce podívat, jestli máš profil na FB a že by ti napsal … zadá do vyhledávání tvoje celé jméno … najde mu to 20 lidí a podle fotek si tě najde … když zadáš nesmyslné jméno nebo jen část, tak by tě nemohl najít, těch profilů je tam fakt hodně … stejně tak když si jako profilovou fotku dáš nějakou kreslenou postavičku, tak tě pak taky nepozná … facebook je sociální síť a tam je důležitý mít možnost, jak najít lidi, který znáš, ale nejsi s nima v kontaktu … okud nechceš, aby tě tam někdo našel, tak si FB radši ani nezakládej – jde pohodlně žít i bez toho

To jestli ti můžou zrušit účet, to samozřejmě můžou (i ze spouty dalších důvodů). Reálně je ale šance minimální, že by se zrovna tebou někdo zaobíral … takovejch účtů tam je hafo, navíc oni nemaj podle čeho poznat, že se tak opravdu nejmenuješ

houbín

Stačilo si vymyslet jiné jméno :) .

Facebook je natolik anonymním místem, že ví i to, co sama nevíš. Těžko říct k čemu jim je tvé jméno, ale ostatní údaje jsou velmi užitečné. Poloha, věk, bydliště, atd… díky tomu mohou upravovat reklamy na míru, aby byla větší pravděpodobnost, že na ni klikneš. Navíc si s tvými údaji mohou dělat, co chtějí.

Melkor

FB téměř nepoužívám, jen když nutně někomu potřebuji napsat a už několik let tam mám celé jméno falešné (ne úplně tak falešné, jako prostě blbost ve stylu Nikdo Nikdo) a už několik let mi to nesmazali tak si myslím že to projde :)

NikkiHeat

Systémy jako FB, Youtube, Google apod. neustále zjišťují tvá data, od e-mailu, přes polohu, narození, výšku, váhu, věk, zaměstnání, školu, tvé zvyky prostě všechno takže si tam klidně mohla dát své jméno protože ho už dávno vědí. CIA a NSA neunikneš.

Pokud tě nikdo nenahlásí tak ti účet nezruší. Potom se musíš prokázat nějakým průkazem aby tě oblokovali.
Pokud chceš na facebooku přezdívku tak na to tam je taky speciální kolonka a přezdívka se potom zobrazuje uprostřed tvého jména v závorce.

Hamon

Vše je otázka volby. Když se ti něco na Facebooku nelíbí, můžeš účet zrušit. Já tam účet nemám, nemusím řešit, co Facebook vzmýšlí a žiju si docela spokojeně.

ivzez

Protože je to v pravidlech Facebooku. Podle mne by mělo být normální
pravidla (i zákony či nařízení) dodržovat, nikoliv hledat cesty k jejich obcházení.

Pokud mi pravidla nějaké služby nevyhovují nebo s nimi
z nějakého důvodu nesouhlasím, nebudu službu používat.

Pokud někdo tvůj účet nahlásí, pravděpodobně ti jej FB zruší.