V čem je užitečný Facebook jako sociální síť?

Je možné, aby Facebook byl pro světovou populaci tak užitečný, i když je to síť s mnoha podvody,a je možné, aby obyčejný člověk mohl mít až 5000 přátel, které veřejně ani nezná? Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Vždyť už je to v tom spojení „sociální síť“ obsaženo. Můžete být denně zdarma v kontaktu s (blízkými) přáteli, kteří bydlí daleko (např. jedna z mých nejlepších kamarádek se odstěhovala do Londýna, další mám 300 km daleko, další 150…).
Sdružuje lidi stejných zájmů (v jeho rámci se vytvářejí tematické skupiny mnohdy o mnoha tisících lidí, kteří by se jinak těžko dali dohromady a mohli si navzájem poradit). Například jsem členem několika facebookových překladatelských komunit, kde mi jejich členové již několikrát dali radu k nezaplacení (a já jim).
„… i když je to síť s mnoha podvody…“ – co tím přesně myslíte? V reálném světě běhá podvodníků daleko více, riziko, že někomu na něco naletíte, je přibližně stejné.
„Je možné, aby obyčejný člověk mohl mít až 5000 přátel, které veřejně ani nezná?“ – tak na takový dotaz se dá odpovědět jen jedním způsobem: „Ano, je.“ Jinak by se to nedělo :{D> musíme ovšem rozlišovat mezi opravdovým přátelstvím a „facebookovým“.
Je to jako se vším – dobrý sluha, ale zlý pán.

Další odpovědi
ivzez

Ve všem, co nabízí.
Je na každém si vybrat to, co se pro něj hodí.

Podvody bych nesváděla na FB (není to síť s mnoha podvody).
Za těmi je vždy potřeba vidět lidi.
Zneužít se dá (téměř) všechno, sociální sítě nevyjímaje.
Ale podvody vymýšlejí a provádějí lidé, nikoliv sítě.

Ani ztrátu zaměstnání, vykradení bytu, …
nelze svádět na FB. Vždy za tím stojí člověk.

V prvním případě ten, kdo nepřemýšlel
o tom, co zveřejňuje a kdo to může číst,
v druhém případě ten, kdo se "pochlubil
odjezdem na dovolenou, …

Tw!st

Například pro podnikatele je to skvělý marketingový prostředek. Běžný uživatel vyhledává zase pro změnu zábavu/dění ve světě.

synapse

byla bych ochuzena o spoustu akcí, o kterých bych se jinak nedozvěděla, kdybych neměla facebook. Také jsem už přes facebook prodala nebo nakoupila pár věcí, mohla kontaktovat přátele, kteří ztratili mobil a nevyskytovali se na své adrese…

xxx3

Kdybych byl Markem Zuckerbergem, tak by mi připadal Facebook velmi užitečný.....ale přiznávám, že jsem proti „fejsáči“ zaujatý.