dust8

Proč molitan nevydrží držet přichycen delší dobu na oboustranné lepící pásce?

Testoval jsem to na dveřích kde mám dva delší pásky oboustranné lepící pásky na skle dveří a na něj jsem přilepil čtverec molitanu, který není nijak těžký. Po pár hodinách molitan vždy odpadne. Čím to je?

Teoreticky by to drželo třeba Herkulesem na tom skle?

Nejlepší odpověď
Drap

Molitan je velmi porézní a má oproti jiným materiálům velmi malou styčnou plochu. Proto odpadává. Existují i speciální lepidla na molitan, používají ho čalouníci a to drží.
https://prodej-molitanu.cz/lepidlo-na-molitan/
Osobní dobrou zkušenost mám s lepidlem prunocel, je i v malém balení, /tuba/, relativně levné a drží.

Další odpovědi
zjentek

Nedrží. Než tam patlat herkulesem, bude možná estetičtější nalepit na molitan suchý zip. Na dveře ani netřeba lepit, tam na protidíl zipu postačí sponkovačka (stepling gun). Anebo staplegunem skrz molitan přímo do dveří, to by taky šlo. Rychlejší a téměř stejně estetické, jako čalounický hřebíky. (;

Edison

Určitě ne herkules. Na molitany jsou určena speciální lepidla. Oboustranné pásky taky ne. Když tam chceš dát motitanové těsnění, je lepší použít hotovou molitanovou samolepící pásku.