Avatar uživatele
Eliška155

Proč mi svítí na palubovce ve Fabii kontrolka Oil?

Dobrý den, mám Fabii a už tři dny mi svítí na palubovce kontrolka OIL, když nastartuji, cca po 2 minutách zmizí. Přitom jsem byla před měsícem na výměně oleje. Nevíte někdo prosím, co to je? Předem moc děkuji.

Zajímavá 0 před 2906 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Co takhle zkusit zkontrolovat stav oleje měrkou? To bych zkontroloval nejdřív. Pak jim to dovézt zpět do servisu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Kolik je oleje na měrce. Kontroluješ to ?
Vsadím se, že ti nalili „super“ olej který je řídký a vlivem velké spotřeby oleje máš nízkou hladinu oleje. Nejlepší cesta jak zničit motor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Kontrola množství oleje měrkou je to nejjednodušší, co se dá udělat hned, ale bude třeba nechat změřit tlak oleje. Že by v servisu dali málo oleje nebo vyložený aušus, se mi jeví nepravděpodobné (i když …). To, že po 2 min. kontrolka zhasne mi připadá, že po mírném prohřátí motoru stoupnou jeho volnoběžné otáčky, čerpadlo dává větší tlak a kontrolka zhasne. Je taky možné, že bude na vině čidlo tlaku oleje. Rozhodně to chce řešit! Mohlo by dojít k vážnému poškození motoru s následnou dírou do rozpočtu v řádu mnoha tisíc Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

pokud je na měrce olej, tak je čidlo vadné. jestli motor nemaže, tak tam musí být sakra málo oleje a většinou kontrolka svítí v zatáčkách a ńe na volno když nesvítí pořád.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

Oil není zkratka, oil je anglicky olej.

před 2906 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek