Eliška155

Proč mi svítí na palubovce ve Fabii kontrolka Oil?

Dobrý den, mám Fabii a už tři dny mi svítí na palubovce kontrolka OIL, když nastartuji, cca po 2 minutách zmizí. Přitom jsem byla před měsícem na výměně oleje. Nevíte někdo prosím, co to je? Předem moc děkuji.

Odpovědi
Dochy

Co takhle zkusit zkontrolovat stav oleje měrkou? To bych zkontroloval nejdřív. Pak jim to dovézt zpět do servisu…

mosoj

Kolik je oleje na měrce. Kontroluješ to ?
Vsadím se, že ti nalili „super“ olej který je řídký a vlivem velké spotřeby oleje máš nízkou hladinu oleje. Nejlepší cesta jak zničit motor.

orwell

Kontrola množství oleje měrkou je to nejjednodušší, co se dá udělat hned, ale bude třeba nechat změřit tlak oleje. Že by v servisu dali málo oleje nebo vyložený aušus, se mi jeví nepravděpodobné (i když …). To, že po 2 min. kontrolka zhasne mi připadá, že po mírném prohřátí motoru stoupnou jeho volnoběžné otáčky, čerpadlo dává větší tlak a kontrolka zhasne. Je taky možné, že bude na vině čidlo tlaku oleje. Rozhodně to chce řešit! Mohlo by dojít k vážnému poškození motoru s následnou dírou do rozpočtu v řádu mnoha tisíc Kč.

anonym

pokud je na měrce olej, tak je čidlo vadné. jestli motor nemaže, tak tam musí být sakra málo oleje a většinou kontrolka svítí v zatáčkách a ńe na volno když nesvítí pořád.

quentos

Oil není zkratka, oil je anglicky olej.