zzzzz

Proč mi rostou místo paprik hřiby?

No fakt ☹
Koupila jsem si semínka papriky zlaté. Před pár týdny jsem ji přesně podle návodu zasela do truhlíků. Z 50 semínek paprik mi vyrostlo 8 výhonků paprik, a místo zbytku mi rostou hřiby. Jsou vysoké asi 5cm, mají velice štíhlou nožku a hlavičku do 1cm. Nevíte co to může být???
Hlínu jsem koupila v OBI. Sela jsem toho víc a vše ostatní je v pořádku, dokonce mám zasetý i jiný druh paprik a ten také vyrostl normálně. Tak proč v tom jednom truhlíku rostou hřiby???????????

Nejlepší odpověď
anonym

To bude spíše hlínou, než těmi semínky…
Třeba papriky ještě vyrostou – a houbičky si schovej, třeba budou výživnou přísadou plněných paprik.
😉

Další odpovědi
petra15

Ty maji ke hribu ale daleko…:-)
ale mozna budou chutnat paprikou:-)

Jikra

No jestli ti vyrašíli lysohlávky tak budeš mít s těma paprikama lečo ako volačo.
To by Mičurín čuměl. Jestli nevíš co to bylo za týpka, tak del gůgl.

marci1

Hele zzzzz můžeš si udělat hřibové lečo ! 🙂 Ale vážně, už se mi to také stalo, vyrostly mi taky malinkaté štíhlé hříbečky. a také nevím co to je.

zjentek

znám jednoho Švéda, co mu z toho vyrost černoušek ..von toho taky sel víc a vše ostatní je v pořádku ..to se tak někdy prostě stane :o

Mapel

A nejsou to lysohlávky? Hřib vypadá jináč.

zzzzz

Mapel, právě že asi jsou, sakra není to trestné to takhle veřejně v OBI prodávat 🙂 Co by za takový kup jiní dali, a já si ještě stěžuji 😁

arygnoc

pochybujem, že by to boli lysohlávky ( https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=lysohl%C3%A1vka&s­afe=off&clien­t=firefox-a&hs=hWl&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=Z5E­bU8y-I4SZhQfk1YCoB­w&ved=0CAkQ_A­UoAQ&biw=1228&­bih=889 ).

skôr nrjaké tanečnice (huby – http://www.na­huby.sk/images/fo­tosutaz/2011/12/­21/Marasmius-oreades/pavol_ke­selak_128135.jpg ) alebo hnojníky ( https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcRw2ZPSOmU-jVWsVrCV14aCG6f3DrcrYM­H8eQTzYM9CaEom­rjpk ), záleží na substráte (pôvode)

zzzzz

Vypadají asi takto https://www.go­ogle.cz/search?q=ly­sohl%C3%A1vka&s­afe=off&clien­t=firefox-a&hs=hWl&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=Z5E­bU8y-I4SZhQfk1YCoB­w&ved=0CAkQ_A­UoAQ&biw=1228&­bih=889&gws_rd=cr#fa­crc=_&imgdii=_&im­grc=x5RvJgXMzldiK­M%253A%3Bd36mStBZW8VbqM%­3Bhttp%253A%252F%252Fwww­.biolib.cz%252FIM­G%252FGAL%252F8715­.jpg%3Bhttp%253A%252F%25­2Fwww.biolib.cz%252Fcz%2­52Fimage%252Fid871­5%252F%3B600%3B449 ale mají tmavou hlavičku.

arygnoc

keď budete šikovná, podarí sa vám to lepšie speňažiť, ako papričky. ;)

a potom pošlite adresu, nech vám môžeme posielať čokoládu a hygienické potreby. :P

zzzzz

🙂 za to navádění, se u nás také chodí do čekárny na balíky 🙂

zzzzz

Mowlo nemám už palec, tak zítra.
Ty hřiby vypadají jak lysohlávky, tak bych raději konzumaci vynechala.
Hlína je ve všech truhlíkách stejná, ale je pravda, že je z loňska. Tož nemohli mi prodat nějakou s praváky ☹

anonym

Tak hlavně ať nedopadneš jako ta ´bosorka´ z filmu Cesta do lesa…
😉