klarkao

Proč mi problikává monitor u notebooku?

A jak se to dá řešit? Ntb nikde neupadl, není nijak mechanicky poškozen, nepřišel do styku s kapalinou ani nic podobného. Je to pro mě velmi důležité, jelikož ntb mám jen půjčený od známé a budu jí ho brzy vracet.

Odpovědi
pl4toon

Bliká sám od sebe, nebo při pohybu s ním? Bliká při připojení k baterii, nebo k síti?

klarkao

Mám ho připojený k adaptéru a občas problikává, když s ním pohnu, bliká více nebo zčerná na chvíli úplně, ale když se s ním nehýbe, není to tak patrné (ale také občas bliká)

pl4toon

Vypadá to na fyzickou závadu. V tom případě bude třeba dát notebook opravit do servisu. Náklady na opravu přesně nedokážu odhadnout, když nevím co se pokazilo, může jít jen o špatný kontakt, pak bude oprava skoro zadarmo. Ale může jít o poškozený flex kabel, či závažnější závadu.
Jestli chcete vyzkoušet všechno, než dáte notebook do servisu, tak zalarmujte nějakého zdatnějšího kamaráda, či známého. Jsou tu možnosti, které mají určitou minimální šanci to vyřešit, i když mnoho šancí tomu nedávám: odpojit na pár minut baterii a znovu zandat, přeinstalovat ovladač grafické karty, reset BIOSu do továrního (defaultního) nastavení, otevřít šasí a podívat se na konektory jestli sedí.

pl4toon

Ale otevření notebooku proveďte jen v případě, že notebook není v záruce. Otevřením byste záruku porušila.

klarkao

je repasovaný, z gigacomputers nebo odkud, to nevím přesně protože není můj

pl4toon

I repasované notebooky mají někdy krátkou záruku. No radši to té známé řekněte a požádejte ji o informaci, jestli je notebook někde v záruce. Jestli ano, tak ho dát do záruční opravy a jestli ne, tak do servisu a opravu holt zaplatit. Vinu na tom nemusíte nést vy, tohle se někdy prostě stává. Jestli notebook někde neupadl, nebo nedostal jinak nějakou ránu, tak se to mohlo stát i samovolně při pohybech třeba v brašně na rameni, kdy se vyviklá špatně připojený konektor k desce. Či prostě věkem odchází katoda, nebo inverter. Zvlášť u repasovaných notebooků je ta poslední možnost velmi pravděpodobná.