VanEgg

Proč mi nejde naladit televize Smíchov ?

Už několikrát jsem zkoušel naladit televizi Smíchov. Díval jsem se i na jejich stránky a ladil jsem ji podle vybraného kanálu ale stejně jsem ji nenaladil. Jak se má správně naladit?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud to chytáte přes DVB-T (normálně přes set-top-box nebo rovnou v televizi), tak zřejmě Vaše bydliště není pokryto signálem multiplexu 4.

P.S.: Smíchov stejně u mě letěl dozadu, protože když jsem to tam přepnul, tak tam běželo buď Ženatý se závazky nebo podobný americký hlouposti. Takže se o nic nepřicházíte. Opravdu to nejsou programy, ale kanály.

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží přes co chytáš televizní signál, zda máš kabelkovku ať DVB-C nebo IPTV – musíš počkat na operátora až kanály zařadí

pokud máš satelit (Skylink, UPC dnes freeSat, digiTV) je to podobný, musíš počlat až to operátoři zařadí.

Také je možné, že mátev trochu nešikovné řešení v STA – společné televizní anténě, bytná, domovnice musí obejdnat firmu, aby si pohrála s nastavením rozbočovačů a konevrtorů z DVB-T na analogé spektrum VHF,UHF.

Pokud máš settobox a vlastní anténu, provedeš na settoboxu automatické přeladění kanálů – viz návod.

Conchus

To je přesná odpověˇ, na druhé straně jejich programy mi připadají zcela zbytné, tak jsem se o naladění ani nepokusil.