Avatar uživatele
tony2412

Proč mi nejde na notebooku napsat zavináč?

Doposud jsem používal alt + V fungovalo to a najednou přestalo, vyzkoušel jsem všechny možný kombinace co jsem našel na netu a pořád nic, nemohl sem něco zmáčknout a nějak klávesnici přenastavit? Restart a stále nic! Např u čísel je zavináč u čísla 2 vlevo nahoře, jak se to dělá abych mohl ty znaky vlevo nahoře napsat, nebo vlevo dole?// číselnou klávesnici NTB nemá, a jak klávesnici přepnout na anglickou nevím, musím prostě zavináč někde okopírovat a vložit, jinak to nejde, vyzkoušel jsem všechny možný návody a nic, ještě nedávno mi fungovalo Alt + V

Zajímavá 0 před 1925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Zkuste klávesovou zkratku:
Levý ALT + 64 na číselné klávesnici

Další možnost je
ALT Gr (pravý ALT) + V

Nebo přepnout na anglickou klávesnici a @
napsat stisknutím Shift a klávesy a 2/@

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… podívej se do nastavení, nastavení klávesnice, tam se daj nastavit různý zkratky a tam taky zjistíš,co je špatně >>> nej je dát původní nastavení … jinak na přepínání klávesnice stačí kliknout dolu na hlavní panel a jeho nastavení a ta zobrazení panelu jazyka …

… jo, mimochodem, vždy je dobré uvést typ noťase, ať lze na netu vyhledat návod …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Na to by musel mít aktivní numerickou klábosnici a to ne všechny NTB uměj. Jinak kombinace pro CZ QWERTZ jsou naprosto krkolomné. Mnohem lepší je mít klábosnicy CZ QWERTY. Pak místo levého [alt] se stiskává [alt]+[ctrl] plus klávesa EN(!) klávesnice, ne tedy jen @, ale i #$~^&*{}°^'<>. Nemusím nic hledat, protože jsou natištěny na klávesách. Zpravidla platí: co je na klávese dole je bez [shift], co je naohoře je [shift]+ klávesa. Co je napravo je lokální kábosnice, co je nalevo je EN klábosnice, pokud je nainstalována. Kombinace [ctrl]+[alt] zajistí DOČASNÉ přelnutí na DRUHOU nainstalovanou klábosnici, tedy po uvolnění se vrací do defaultní klábosnice. Naproti tomu přenínač klábosnic je [crtl]+[shift] tuším, ale to se dá přepnout. A k tomul, že to nikde nepíšou… Ale píšou.. píšou.. Jen pohledat alternativní rozložení klávesnic a jejich přepínání. Je to standardní funkce widlí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek