Rokio

Proč mi lidé v NP Podyjí neodpověděli na pozdrav?

Dnes jsem byl v Národním parku Podyjí a všichni lidé, které jsem tam pozdravil, mi neodpověděli na pozdrav. Dohromady jsem tam potkal asi 20 lidí.

Podle etikety platí, že mohu zdravit cizí lidi na málo frekventovaných oblastech (např. lesy, vesnice, step atd.) a zároveň podle ní platí, že odpovědět na pozdrav je povinnost.

V tomto případě platí, že jsem se zachoval slušně a všichni tito lidé, kteří mi na pozdrav neodpověděli, jsou hulváti.

Neodpověděli na pozdrav je projev arogance, povýšenosti, hulváctví a buranství.
zdroj: Ladislav Špaček

Odpovědi
Drap

Odpovědět neni povinnost, ale slušnost. Máš zřejmě o povinnostech od někoho zkreslené informace. Pohybuji se dost často venku, i když v Podyjí jsem už několik let nebyl, a řekl bych, že tak 90 % lidí odpoví na pozdrav. Nelze předpokládat, že v Podyjí to bude jinak. Pokud je to tak jak píšeš, tak se ještě zkus zamyslet sám nad sebou, nad vhodným pozdravem a nad způsobem pozdravení. Třeba se vyjadřuješ tak, že to ostatní kolemjdoucí od odpovědi odrazuje. Jiné vysvětlení neni.
Pravdu máš v tom, že kdysi to bývalo lepší, a dalo se říct, že na horách, v lese a podobně odpovídal každý.

Kryšpín

Rokio zkus to příště jinak na př. Guten Tag, Salut anebo Privet.

Arne1

Kryšpín: Jestli myslíš Rakušany (mimochodem, ti jsou po této stránce velmi slušní), tak ti zdraví zásadně „Grüss Gott“.