eRko007

Proč mi halogenové žárovky někdy svítí a někdy ne?

Mám halogenové žárovky v koupelně. Jde mi o to. že nějakou dobu svítí zcela v pořádku, ale někdy se mi ani nerozsvíti nebo problikávají a slyším jen takové „hučení“ jako transformátor, ale třeba po 3 dnech zase v pořádku a normálně svítí.
Nějaký tip nebo rada ? Bydlím v bytě.

Děkuji

Odpovědi
orwell

Máš-li možnost přemístit žárovku do jiného svítidla v jiné místnosti, vyzkoušej ji tam. Jde o to, vyloučit závadu v přívodu či vypínači. Podle tvého popisu se mi to zdá pravděpodobnější.

elkon

To je potřeba proměřit, případně dotáhnout všechny spoje. Neznáme konstrukci svítidla, možná je s trafem. Na dálku nelze moc radit.

Dochy

Zkontroloval bych spoje a zda někde nedochází ke skratu…
Píšeš o „žárovkách“ a ne o „žárovce“ a chápu to tak, že to dělaj všechny na jednou – takže bych problém žárovky vyloučil a soustředil se na vedení a zdroj.

Pokud jsi laik, doporučuju využít služeb elektrikáře. Přeci jen je tu riziko jak úrazu, tak v některých případech např. vyhoření.