Proč máme v práci přestávku až v 10:45?

Celý týden mám od 6:00 do 14:30. Půl hodinovou přestávku mám ale až v 10:45 do 11:15. Není snad zákone daný že přestávka musí být po 4 hodinách? takže začínajíc v 10:00 do 10:30 ?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle zákoníku ti musí být poskytnuta přestávka po 6 hodinách nepřetržité práce. Pokud ti je méně než 18, tak se tato doba zkracuje na 4,5 hodiny nepřetržité práce.

Další odpovědi
ivzez

Čtyři hodiny byly ve starším znění zákoníku práce,
které ještě nepočítalo s dvanáctihodi­novými pracovními směnami.

Nynější úprava stanoví zaměstnavateli povinnost poskytnout
zaměstnancům přestávku nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce,
mladistvým po 4,5 hodinách.

Viz ZP, § 88:
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p88

Přestávka na oddech a jídlo se nezapočítává do odpracované
doby a její čerpání určuje zaměstnavatel.