Ondrej01

Proč mám tak blbej hlas a jak se ho zbavit?

Zdravím, všiml jsem si že můj hlas je asi fakt divnej. Chci toho někdy tolik říct ale radši kvůli tomu držim pusu… Mám takovej hlas „z krku“, prostě promluvím a musím si odchraptit a tak nějak ani nedokážu mluvit s cizím člověkem, i když v duchu mám toho tolik co říct dotyčnýmu. Nevím odkdy to mám (no nejspíš odjakživa), taky často musím 2× zopakovat co jsem řekl protože mi dotyčný nerozumí. Chtěl bych pozvat jednu holku ven, ale nechci kvůli tomu vypadat (znít) jako blb a odradit jí. Nedá se to nějak natrénovat? Zbavit se toho hlasu třeba? Vím, je to divné ale to je prostě můj problém :) Je mi 15 let.. Děkuju moc
Doplňuji:
Nemyslel jsem to tak, že mi hlas přeskakuje jako vojínu Vomáčkovi ale prostě mám takovej divnej hlubokej hlas.. když se slyším na nahrávce neopřel bych o sebe ani kolo. Docela často se i přeříkávám. Prostě jak kdybych měl pořád něco v krku a kvůli tomu se mi špatně mluvilo.. je to dost na houby :/

Nejlepší odpověď
Elk

Procházíš fází z dítěte k mužnosti, tak se tomu nemúžeš a ani nebaň – je to naprosto normální. Promluv si s někým, koho dobře znáš a víš, že se Ti nebude smát nebo Tě ponižovat, promuv na sebe před zrcadlem a vyzkoušej si různé tóny hlasu. Které Ti budou vyhovovat, tak tím bys mohl možná na přechodnou dobu komunikovat i s okolím, ale věř, že takové problémy má každý mladý člověk, který vyroste v pořádného chlapa a pak se tomu již jenom zasměje.
S holkou promluv jak umíš a když Ti bude alespoň trochu nakloněná, tak ji Tvůj hlas nebude vadit, hlavně, že si bude mít o čem spolu promluvit a najdete vlnu, na které se budete společně a příjemně vznášet.
Přeju Ti klid a hlavně se ničím takovým netap, v životě Tě potkají jiné starosti, tak si užívej těchto malinkých.
Mazdar!

Další odpovědi
Drap

I hlas jde cvičit. Existují specielisté na cvičení hlasu.

BANAN93

Asi bych na to nemyslel jakej mám hlas, protože když se tím vystresuješ tak ti ten hlas bude přeskakovat furt (vůbec si na tom nedávej záležet prostě mluv přirozeně jak ti to jde z mozku do hlasivek veškeré myšlenky mezi tím jsou k ničemu)..... a když se občas nikdo zasměje … tak řekni všem že jsi moc vyzpělej a že prostě mutuješ, že oni k tomu taky jednou dozpějou
Doplňuji:
hlubokej hlas je dobrej ne? s tim zadrháváním to je právě asi to že si dáváš záležet abys něco nopokazil..... Já sem teda nic podobného neřešil byl jsem vůdčí typ a když sem viděl že ,někoho něco podobného trápí tak jsem ostatním řek aby ho nechali napokoji ať se podivaj na sebe. Je to jen o tobě ,když ostatním ukážeš že ti to vadí a že tě to trápí tak se do tebe budou trefovat, když jim řekneš no jo no já mam divnej hlas, ale ty máš zase ksicht jak vopičí prdel (nebo něco podobného) tak se možná budeš muset poprat ale lepší jeden moncl než se kvůli kravině trápit

hanulka11

Možná mutuješ – mění se ti hlas .

Damiana

15 roků? To nejspíš mutuješ. Nedá se nic dělat, je to součást dospívání – mění se ti hlas. Holt, chvilku to bude chrastit, přeskakovat a jinak skřípat, ale klídek – nejsi v tom sám.:-)
Doplňuji:
Také je možné, že už se ti hlas usadil a ty si na nový (mužnější) ještě nemůžeš zvyknout. Zkus nějaká hlasová cvičení (můžeš navštívit i logopeda). Co se týká přeříkávání se, snaž se mluvit zvolna, pomaleji – kdo je v řeči příliš zbrklý, má často podobné problémy. S hlasem se dá dokonale pracovat – stačí najít si pod vedením odborníka přesnou polohu, umět svůj hlas správně „posadit“. Spousta našich vynikajících herců měla také problémy s hlasem. A kde jsou dneska? Třeba takový Ivan Trojan – ten zase míval velký problém se sykavkami. Stačilo půl roku, trpělivost a jeho hlas je dokonalý.
http://www.lo­gopedie-fritzlova.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=66&Ite­mid=69