Avatar uživatele
Pokročilý

Proč mají republikáni a demokraté stejnou grafiku?(USA)

Nejenže mají podobnou grafiku tak jsou si podobní i programově.Přijde mi to jako nějaká dystopie, něco jako 1984 a nebe jako film Absurdistán :D .Zvláštní že se volí jen mezi dvěma stranami...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Proč? Určitě najdete vysvětlení, když si projdete historii a vývoj těchto
stran, které mají zcela jiný charakter než evropské.

I když si jsou "podobni programově", jak uvádíte, přece podobnost neznamená naprostou shodu.

Pročtěte si článek v politologickém časopise, který autor Josef Holík nazval Republikáni a demokraté v USA . Uvádí i zdroje, z nichž čerpal, takže se můžete informace rozšířit.
http://www.e-polis.cz/…

Autor v závěru píše:
"Mým úmyslem bylo v této práci vytvořit všeobecný přehled o dvou největších politických stranách v USA a vlivech, které je ovlivňují. Též jsem na základě zmínění teorie catch all parties chtěl pomocí porovnání aktuálních politických platforem obou těchto stran potvrdit jejich zařazení do této kategorie. Výsledkem by tedy měl být ucelený všeobecný přehled o těchto dvou politických stranách, jejich voličských základnách a jejich politice."
---
Nevím, kterou grafiku máte na mysli, ale např. americký velvyslanec Gruber v r. 2006 kdysi prohlásil, že

"Americká média často označují jako „rudé státy“ ty, kde volí Republikány, a jako „modré státy“ takové, kde volí Demokraty. Tato označení vznikla na základě televizní grafiky používané v den prezidentských voleb."
http://czech.prague.usembassy. gov/…

Jinak je známé, že " Demokraté vs. republikáni alias oslíci kontra sloni"
http://zpravy.idnes.cz/…

"Demokratický osel...
K oslovi přirovnávali kritici už demokratického kandidáta na prezidenta Andrewa Jacksona v roce 1828, protože se jim nelíbily jeho populistické názory. Mužem, který ale oslíka navždy spojil s Demokratickou stranou, byl karikaturista Thomas Nast. Roku 1870 totiž použil osla, aby znázornil protiválečné politické sympatizanty, s nimiž nesouhlasil. Narážel tím hlavně na některé prodemokratické magazíny a deníky. Odtud tradice pomalu přešla i ke straně samotné.

...a republikánský slon
Byl to opět Thomas Nast, kdo "daroval" republikánům slona. V roce 1874, kdy Spojené státy vedl Ulysses S. Grant, přišel časopis New York Herald, který prezidenta většinu času vypodobňoval jako svévolného monarchu s korunou na hlavě, s novinářskou kachnou. Napsal, že z newyorské zoo prchla zvěř, která se potuluje Central Parkem a hledá, koho by zardousila. Toho ihned využil Nast z konkurenčního Harper's Weekly a nakreslil osla převlečeného do lví kůže (jakoby Herald), který pobíhá po lesích a plaší různé tvory, mimo jiné i slony (republikánské voliče). Když později republikáni prohráli v prezidentských volbách, Nast je rovnou přirovnal ke slonovi chycenému v pasti."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Co konkrétně myslíš pojmem "stejná grafika"? Jedni mají ve znaku slona, druzí osla. Pokud to považuješ za stejnou grafiku, tak nevím, co na to odpovědět.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.