bolak

Proč mají někteří Indové na hlavách takovou tu čepici umotanou z prostěradla?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

je to jejich část společenského obleku…něco jako u nás kravata

Další odpovědi
annas

Proč Sikhové nosí turbany a vše, co s tím souvisí, lze najít v odkazu.

Vysvětlení:
-
Bana: Vzhled & Form
Co je Sikh Identity? Turban – Gift of Guru.
Turban jako technologie.
Turban na Rehit (kód).
V jakém věku by se chlapci posun od nošení patkas na sobě plnou turban (Pagri)?
Pokud by ženy cívka a zabalit své vlasy stejně jako muži?
Proč Sikh ženy nosí Chuni nad jejich turban?
Pokud by dívky pokrývku hlavy?
Proč západní Sikh ženy nosí turbany, kdy většina indických žen, ne?
Proč ne všechny Sikhové vázat turbany?
Proč bych měl nosit svůj turban? Je tam nějaký proces mohu projít, aby mi pomohl pochopit?
Pokud nemám nosit turban, mohu být stále Sikh?
Jaký je účel různými barevnými turbany?
Jak se můžeme cítit dobře o sobě turbany na veřejnosti a na práci?
Osobní příběhy o Turban a je Sikh

Jen výtah z podrobných informací:

  1. .Turban je dar na Baisakhi od roku. 1699 od Guru Gobind Singh.
  2. Turban „řekne“ ostatním, že jsou jiní.. Tím, že mají odlišný vzhled, Sikhové jsou odpovědní za své činy. Je vidět jejich chování na veřejnosti, ale ijeho působení na společnost. Takže to vede k zamyšlelní nad vlastními ideály a časté ovlivnění širší společnosti..
  3. Pro mnohé jsou také vlasy sexuálně atraktivní, takže turban zabrání upoutání sexuální pozornosti. Turban, který pokrývá vlasy, je tedy i projevem věnosti. a umožňuje udržet manželskou „čistotu a integritu“ .
  4. Turban připomíná spojení s bohem. Je to dar uznání, oddanosti, vděčnosti za to, že jim ukázal, jak mají žít. Také poděkování za „dar“, za získání dpovědnosti za udržení se od self-destruktivních návyků , jako je kouření, pití, mimomanželský sex atd.

Pokračování v odkazu

http://fateh.sik­hnet.com/s/why­turbans

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://fa­teh.sikhnet.com/s/why­turbans&prev=/se­arch%3Fq%3DWhy­%2BSikhs%2Ban­d%2Bthe%2Btur­ban%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DUlf%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs

Krakis

Je to součást jejich náboženství,stejně tak jako arabské ženy musí být komplet zahalené (bohužel 🙂 ) od obličeje až po kotníky…

briketka10

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sik­hismus