kurec

Proč mají Češi rádi české produkty?

To jako všechno ostatní, co není české, prostě je prostě fuj a nechci to? Myslím si, že třeba Kauflandu ta česká vlaječka, co používali v reklamách a u českých produktů, to vydělalo nejednu korunu. Jako jasně, neříkám, že české produkty jsou špatné, ale prostě takhle kategorizovat produkty? Nebylo by lepší u produktu, který je z Německa, tam dát německou vlaječku? Nebo jako by se to pak špatně prodávalo? Já myslel, že si v ČR každý myslí, jak německé produkty jsou lepší jak ČR (obecně)

Nejlepší odpověď
nyjono

Není to proto, že co není české je fuj.
Je to proto, že hodně řetězců je zahraničních (Rakousko, Německo) a ty samozřejmě podporují své – zahraniční výrobky.
Ale protože žijeme v ČR a obchody jsou také v ČR, logicky by se měla podporovat česká produkce.
Já osobně nejvíc sleduji kvalitu, pokud je cca podobná, dávám přednost české výrobě. Pokud je lepší zahraniční, dám přednost jí.

Další odpovědi
Drap

To dis myslel špatně. Většina toho, co se k nám vozí, bývá nějakým způsobem ošizené. Další věcí je, že kvalitě zbožím zvláště potravinářského, třeba několikaměsíční cestování po skladech a v kamionech na kvalitě nepřidá.

elkon

Má to svoji logiku. Při různých, často nesrozumitelných názvech výrobků, ta vlaječka pomáhá určit původ výrobku. Propagace českých výrobků je v pořádku. Pokud jsou kvalitní. Spotřebitel se pak může lépe rozhodnout. České, nebo ostatní. Jsou však různé sorty lidí. Pro některé je vše české „fuj“ i kdyby to bylo třeba z alabastru. Správný patriot, by měl české výrobky podporovat. pomáhá tak naší ekonomice.

Ametyst

Protože jim to myslí ekonomicky i ekologicky. Mají snad Češi podporovat potraviny, dovážené přes půl světa? Jenom proto, že Evropská unie, posedlá kvótami na všechno, nám nedovolí vyrobit a vypěstovat víc?

Arne1

U nás bych řekl, že je to marketingová masáž některých řetězců. Ale třebas v Rakousku je fakt, že co je rakouské to se líp prodává.

JežíšKristus

Aby člověk věděl, co nekupovat;) Raději německé produkty, a maso u řezníka, v supermarketu skutečně ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jáára

Do toho ještě řeším regionální potraviny. To ale v supermarketu nej­de.