Keiko

Proč lidi nemají špatné svědomí, když někoho promlouvají?

Nejlepší odpověď
marci1

Proč ? Protože to dělají jen zlí a špatní lidé. A ti špatné svědomí nemají. Asi nejsou spokojeni sami se sebou, mají sami se sebou nějaký problém.
Už Marcus Tullius Cicero řekl (citát ) : „Proč bych se měl divit tomu, že o mně špatně mluví špatní lidé?“
Kdysi se dalo člověkovi, který nás pomlouval, vhodit rukavici do tváře a vyzvat jej na souboj. Alespoň trochu to pomlouvače a klevetníky odrazovalo od toho, aby někomu poškozovali jeho čest. Dnes se pomlouvá o sto šest a to všude : v hospodě, na pavlačích, v paneláku, na vesnici, v tisku.
Doufejme, že platí to, co se píše v V Knize Ježíše Sírachovce 21,28: „Klevetník poskvrňuje sám sebe a tam, kde bydlí, bude v nenávisti.“ ☹

Další odpovědi
postcd

možná, proto, že myslejí zejména na sebe a nemyslí na to, jaké důsledky má pomlouvání a klepy.

arygnoc

pretože ohováranie (pomlouvání) je jedna zo základných vlastností čechov a slovákov (výnimky existujú, ale to sú vtáci bez peria), pokladajú to za normálne.

;-Q

mosoj

Já také nemám špatné svědomí když na někoho promlouvám. Pomlouvání neprovozuji.

Nevíteto?

Myslím, že mají problém sami se sebou, snaží se od sebe (svých vlastních nedostatků) odpoutat pozornost tak, že upozorňují na druhé lidi. Nebo se nudí a nemají se o čem bavit. Nemají špatné svědomí, protože si myslí, že když něco dělá podle nich každý (při tom to tak nemusí být), tak je to v pohodě.

pusinka50

super marci1, lépe bych to nenapsala!! 🙂

Keiko

Taky si myslím :)